Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP’DEN VATANDAŞA AŞURE IKRAMI

CHP Bartın İl Başkanlığı Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Hükümet Caddesi'nde yapılan aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İkramda vatandaşlara kazanlarla 4 bin kişilik Aşure ikram edildi.

Okunma: 3004

26.09.2018 12:50

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın İl Başkanlığı Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıttı. Hükümet Caddesi Arap Camii önünde yapılan aşure dağıtımına CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

“Birlik, beraberlik ve kardeşlik”

CHP İl Başkanı İlknur Erkan, aşure ikramının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bin 378 yıl önce Kerbela’da yaşanan katliamın bugün Ortadoğuda devam ettiğini söyledi. Erkan, “Hz. Hüseyin ve yol arkadaşlarının da en büyük dileği, akan kanın durmasıydı. Kerbela'nın bize öğrettiği en büyük mesaj, birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Eğer bu mesajı hayata geçirebilseydik, İslam coğrafyası bugün hüznü, matemi ve acıklı hikayeleri yaşamayacak, kan gölüne dönüşmeyecekti. Hz. Hüseyin ve beraberindekileri saygı ve rahmetle anıyor, bu aşurenin barışa ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum.”dedi.

“Bu tip dini vecibelerin yerine getirilmesi topluma güzellik katıyor”

CHP Merkez İlçe Başkanı Gölbucaklı ise, “Bu tip dini vecibelerin yerine getirilmesi topluma güzellik katıyor. Toplumun bir araya gelmesinde, birleşmesinde bunlar birer fırsat diye düşünüyorum. Aşure etkinliğimizle amacımız yine topluma ait olan bu imkanları bu vesileyle yine toplumla paylaşmak. Vatandaşlarımızın bir araya gelmesinden son derece mutluyuz. Bugün burada yaklaşık 4 bin kişiye aşure ikramında bulunduk."dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin