Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÇİFTÇİLERE MEYVE AĞAÇLARINDA BUDAMA VE AŞILAMA ANLATILDI

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çiftçi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda "Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi" gerçekleştirildi.

Okunma: 718

18.03.2023 13:59

Facebook'ta Paylaş

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü demonstrasyon bahçesinde İl Müdürü Yasin Önder, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kemal Aykut, çiftçiler ve teknik personelin katılımıyla "Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi" düzenlendi.

Meyvecilik Birim Sorumlusu Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş tarafından verilen eğitimde tüm meyve türlerinde budama teknikleri ile aşılama metodları uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimin açılışında söz alan İl Müdürü Yasin Önder, "Verimlilik başta olmak üzere, meyve üretiminde kalite ve standardın yakalanması, zirai mücadelede etkinliğin artırılması ile hasat kolaylığı sağlayan budama uygulamalarını ilimiz meyve üreticilerine öğretmenin gayreti içerisindeyiz.  Bartın Meyveciliğinin gelişimine büyük katkılar sağlayan çiftçi eğitimlerimize olan ilginin de her geçen gün artarak devam ediyor olmasından memnuniyet duyduğumu da özellikle ifade ederken tüm katılımcılarımıza bol ürün ve bereketli kazançlar diliyorum."diye konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin