Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DALLICA TOKİ KONUTLARI YÜKSELİYOR

Bartın Merkez Dallıca’da devam eden TOKİ konutları projesi devam ediyor. Proje kapsamında 424 konut, cami, ticaret merkezi ve 16 derslikli ilkokul yapılıyor.

Okunma: 422

29.09.2020 12:54

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada Bartın’da Dallıca’da yeni bir mahallenin yükseldiğini duyurdu. Tunç açıklamasında yöresel mimari ile yapılacak olan 424 adet konut, cami, ticaret merkezi ve 16 derslikli ilkokuldan oluşacak olan projenin devam ettiğini ayrıca projenin altyapı ve çevre düzenlemesinin de sürdüğünü söyledi.

 

Milletvekili Tunç açıklamasında projenin detayları ile ilgili şu bilgileri verdi, “30 Temmuz 2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapım ihalesi gerçekleştirilen Dallıca Konutları Projesi kapsamında Tünel Kalıp Sistemiyle 424 Adet Konut, Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle; 1'er Adet Cami, Ticaret Merkezi ve İlkokul İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapımı yer tesliminden itibaren 2 yılda tamamlanacak. Konutların 300 Adeti 2+1, 124 Adeti 3+1 planında inşa edilecek. Bartın’ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak.

Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle mahalle kurgusu oluşturulacak. Bartın, yerleşim alanıyla, okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine kavuşacak. Bartın Irmağı üzerinde TOKİ Köprüsünün yapımı ile birlikte bölgeye ulaşımı da kolaylaştırdık.  Şantiyede çalışan tüm teknik personele ve işçilerimize kolaylıklar diliyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603917020.42512020-10-28 23:30:20