Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DİLEKÇE SAYISI 4 BİN OLDU

Dilekçe veren siyasilere teşekkür vermeyenlere davet var...

Okunma: 3585

22.11.2016 17:27

Facebook'ta Paylaş

1/100 bin ve 1/25 bin ölçekli Bartın Karabük Zonguldak çevre düzeni planlarının  Amasra'da termik santrale yer verecek şekilde değiştirilerek askıya çıkmasından sonra, Bartın Platformu tarafından Bartın ve Amasra'da kurulan irtibat masalarında şu ana kadar 4 bin dilekçeye ulaşıldı.

 

Bartın Platformu tarafından yapılan açıklamada, “Bartın'da termik santral kurulmasına karşı olan Bartın-Amasra halkı irtibat masalarımızı ziyaret etmeye konu hakkında bilgi almaya ve dilekçelerini vermeye adeta koşar adım geldi. Halkımızın yoğun katılım gösterdiği kampanyamızda ilk dört gün içinde 4 bin dilekçeye ulaştık. Kampanyamız 5 Aralık tarihine kadar devam edecek. Halkımızı bu süre içinde masalarımızı ziyaret etmeye ve dilekçe vermeye çağırıyoruz.” Denildi.

 

Siyasilere teşekkürBartın Milletvekili sayın M. Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkanı sayın Cemal Akın ve Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’in de masaya gelip vatandaşları bilgilendirdiğine de değinilirken, “Kendilerine yaşadıkları yere sahip çıkan ve yaşadıkları yerin geleceğini düşünen politikacılar oldukları için teşekkür ediyoruz. Mücadelemize güç katıyorlar. Daha önce AK Parti il yönetiminde bulunmuş ve belediye başkanı aday adayı olmuş olan sayın Osman Turna da masamıza gelip itiraz dilekçesini verdiler. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” Denildi.

 

Tunç ve Manav’a davet

 

Ayrıca açıklamada davette bulunularak, “Başta Bartın Milletvekili sayın Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanı sayın Hüseyin Manav olmak üzere iktidar partisinde görev yapan diğer politikacıları da termik santralin yapılmasına engel olmak için mücadele etmeye, en azından toplamakta olduğumuz itiraz dilekçelerine destek vermeye çağırıyoruz.” İfadelerine yer verildi.
 

Etiketler: amasra, termik santral, rıza yalçınkaya, cemal akın, yılmaz tunç, hüseyin manav, bartın tv, bartın haber,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594656175.412020-07-13 19:02:55