Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DOLANDIRICILAR YÖNTEM DEĞİŞTİRDİ KOSGEB UYARDI

KOSGEP Bartın İl Müdürlüğü, Bartın’da ki girişimcileri ve işletmeleri dolandırıcılara karşı uyardı.

Okunma: 2082

28.09.2016 17:57

Facebook'ta Paylaş

 

Daha önce ‘Terör örgütüne üyeliğiniz tespit edildi’, ‘Kimliğiniz terör örgütü üyelerince kullanılıyor’ şeklinde yöntemlerle vatandaşları kandıran dolandırıcılar bu defa ‘KOSGEP’den geri ödemesiz destek ya da faizsiz kredi’ şeklinde ifadeler kullanmaya başladı. Bunun üzerine Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEP) Bartın İl Müdürlüğü, Bartın’daki girişimcileri ve işletmeleri dolandırıcılara karşı uyardı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEP) Bartın İl Müdürlüğü, Bartın’daki girişimcileri ve işletmeleri vatandaşları arayarak ya da onlara mesaj göndererek belirli bir ücret karşılığı KOSGEB’den geri ödemesiz destek ya da faizsiz kredi sağlanacağı yönünde asılsız bilgiler veren dolandırıcılara karşı uyardı. 

KOSGEP tarafından yapılan uyarıda “ Son zamanlar bazı vatandaşlarımızın ve işletmelerimizin cep telefonlarına mesaj göndererek ya da telefonla arayarak belirli bir ücret karşılığı KOSGEB’den geri ödemesiz destek ya da faizsiz kredi sağlanacağı yönünde asılsız bilgiler verilmektedir.  İşletmelerimizin ve vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için dolandırıcılık amacıyla yapılan bu tip arama ve mesajlara itibar etmemeleri gerekmektedir. Daha önceden de meydana gelen bu tip dolandırıcılık olaylarına karşı kurumumuz yasal yollara başvurmuş fakat şikayetin mağdur tarafından bizzat yapılması gerektiği bildirilmiştir. İlimizde faaliyet gösteren işletmelerden ve vatandaşlarımızdan bu amaçla para yatıranlar varsa şahsen yasal yollara başvurabilirler. KOSGEB destekleri aracısız olarak verilmekte ve destek başvuruları için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.  KOSGEB destekleri ile bilgi almak isteyen işletmelerimiz ve vatandaşlarımız Müdürlüğümüzün 220 04 09-10 numaralı telefonlarından iletişime geçebilir” denildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594648616.332020-07-13 16:56:56