Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BAYRAM BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı bilançosunu açıkladı. Bayram süresince tüm izinlerin kaldırıldığı Bartın Emniyet Müdürlüğü gece gündüz özveri ile görev yaparak suç ve suçluya geçit vermedi. Bu kapsamda hırsızlık, kaçakçılık, yaralama, kayıp şahıs gibi suçlardan hakkında aranma kararı bulunan 20 kişi yakalanarak adli mercilerce teslim edilirken bayram süresince 3500 araç kontrol edilerek 610 araca cezai işlem uygulandı. Yine 56 araç trafikten men edilirken 11 sürücünün ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konuldu. İl genelinde 7 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken maddi hasarlı kaza sonucu 16 vatandaş yaralandı.

Okunma: 1131

17.08.2019 15:42

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramının ardından bayram bilançosunu kamuoyuyla paylaştı.

Bartın'da kurban bayramı tedbirleri kapsamında Bartın İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personelin izinleri kaldırılarak tedbirler en üst seviyeye çıkartıldı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Genel Asayiş ve Kamu düzeninin devamının sağlanması, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla Bartın ilimizde önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda ilimizde kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde mevzuata uygun bir şekilde tüm birimlerimiz teyakkuz halinde bulunarak başta Asayiş, Trafik, Terör ve Narkotik konuları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması aranan şahıs ve araçların yakalanabilmesi için tüm ilimizde uygulama ve denetimler yapılmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için izinler kaldırılarak %100'e yakın personel ile Bayram süreci sorunsuz bir şekilde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirmeleri sağlanılmıştır. 

Drone ile havadan denetim yapıldı

Huzur ve güven ortamının sağlanması için teknik tüm imkanlar kullanılmış drone insansız hava aracı sürekli ilimizde kontrol ve denetim amaçlı uçurulmuştur. Bartın ilimizde Asayiş Şube Müdürlüğümüzce vatandaşlarımıza zarar verebilecek her türlü risk ortadan kaldırılmıştır.

Arama kararı bulunan 20 kişi yakalandı

Asayiş Şube müdürlüğümüzce bayram süresince 10815 şahıs sorgulaması yapılmıştır. Otobüs terminalleri ve çevreleri denetlenmiştir. Umuma açık iş yerleri, kafeler, alkollü işletmeler denetlenmiştir. İlimizdeki park, bahçeler, metruk binalar, kurban satış yerlerinin kontrolü sağlanmıştır. İlimizde hırsızlık, kaçakçılık, yaralama, kayıp şahıs gibi suçlardan hakkında aranma kararı bulunan 20 kişi yakalanarak adli mercilerce teslim edilmiştir. Bununla birlikte ilimizde yaralama, hırsızlık uyuşturucu madde ile alakalı olarak da şüpheliler suç unsuru ile birlikte yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

610 araca ceza kesildi 56 araç trafikten men edildi

 İlimizde trafik tedbirleri kapsamında öncelikle trafikte görev yapan personel sayısı 2 katına çıkarılmıştır. Trafik ekiplerine ve noktalarına personel takviyeleri yapılarak trafik yönünden sorunsuz bir bayram geçirilmesi sağlanmıştır. Bununla birlikte otobüslere sivil trafik ekipleri yerleştirilerek gizli denetlemeler yapılmıştır. Bayram süresince 3500 araç kontrol edilmiş 610 araca cezai işlem uygulanarak 56 Araç trafikten men edilmiştir. 11 sürücünün ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konulmuştur. İlimiz genelinde 7 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir. Maddi Hasarlı kaza sonucu 16 vatandaşımız yaralanmıştır. Çok şükür ilimizde ölümlü kazalar alınan tedbirler sayesinde olmamıştır. Geçtiğimiz yıllara göre yaralamalı trafik kazaları ve yaralı vatandaş sayımızda alınan tedbirler sayesinde düşüş yaşanmıştır Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğümüzce İlimizde çeşitli dükkanlarda satılmakta olan ve araçlarda bulunan kemer ikaz sesini kesen kemer tokası dediğimiz aparatlara el konularak sürücü ve yolcuların yol güvenliği sağlanmıştır.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579840253.882020-01-24 07:30:53