Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ENERJİ BİR-SEN -300 KOTUNDA MADENCİLERİN SOFRASINA KONUK OLDU

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Sekreter Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Erkan Karahan ve Türker İpek’le birlikte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’nde maden ocağına inerek, Enerji Bir-Sen Bartın İl Başkanlığının organize ettiği iftar programında madencilerin iftar sofrasına konuk oldu.

Okunma: 507

23.05.2019 16:50

Facebook'ta Paylaş

İftar programında maden ocağını da gezen Genel Başkan Tonbul, TTK Amasra İşletme Müdürü Cihat Özdemir’den ocak ve çalışanların durumu hakkında kapsamlı bilgi aldı. İncelemelerin ardından üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Tonbul maden çalışanlarının çalışma şartları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Dikkatlerini bu alana çekmeyi hedefliyoruz”

Tonbul yaptığı açıklamada, “Türkiye Taşkömürü Genel Müdürlüğü’ne (TTK) bağlı Bartın, Amasra Müessese Müdürlüğündeki çalışan memur ve işçi arkadaşlarımızla düzenlediğimiz iftar programında tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz maden ocağında iftar programımızla kapalı ocak yeraltı madenciliğinin ne kadar zor şartlar altında icra edildiğini gerek kamuoyuna gerekse de devlet büyüklerine bir kez daha göstermeyi ve dikkatlerini bu alana çekmeyi hedefliyoruz.”dedi.

“Sorunları birinci ağızdan dinleyerek topluyoruz”

Tombul şöyle devam etti. “Burada çalışan memur arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede bu yılın Ağustos ayında yapılacak Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesinde TTK ile alakalı masaya taşıyacağımız talepleri bizzat üyelerimizin çalışma şartlarını yerinde inceleyerek, sorunlarını birinci ağızdan dinleyerek topluyoruz. Ayrıca şu ana kadar yapılan Toplu Sözleşmelerde elde edilen fakat uygulamada sorun yaşanılan kazanımların, yine uygulamada bütünlüğün dışında kalarak farklılıkların yaşandığı kazanımların ve bunların aksayan yönlerinin giderilmesi noktasında da Genel Müdürlükler ve Bakanlıklar düzeyinde görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız önceki dönemlerde yaşanılan mağduriyetlerin giderilerek 2020-2021 dönemi 5. Dönem Toplu Sözleşmede çalışanlarımızın yüzlerinin gülmesini sağlayabilmektir.

“Talepleri masaya taşımayı hedefliyoruz”

Enerji Bir-Sen olarak sendikacılık anlayışımız doğrultusunda Toplu Sözleşme görüşmelerinden önce yerelde yapacağımız birçok toplantı ve dijital platformlar aracılığı ile hiyerarşiyi ve bürokrasiyi kaldırıp üyelerimizin taleplerini doğrudan toplayarak masaya taşımayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Doğu teşkilatlarımızla Ramazan Ayından önce gerçekleştirdiğimiz istişare ve eğitim toplantılarının artından üyelerle ilk toplantımızı TTK Amasra’daki emekçi kardeşlerimizle iftar açarak yapıyoruz.  Bundan sonra diğer bölgelerimizde de benzer toplantılar yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

İftar programından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkan Tonbul, “Bizlere maden ocağını yerinde inceleme imkânı sağlayan Müessese Müdürü Cahit Özdemir’e, bu anlamlı programı organize eden Bartın İl Başkanımız Mevlüt Kavak’a ve bizlere eşlik eden Zonguldak Şube Başkanımız Sedat Güngör ve Şube Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi. Programda Genel Merkez heyetine, Bartın İl Başkanı Mevlüt Kavak ve Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568573461.162019-09-15 21:51:01