Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ESENYURT’A YÖRESEL ÜRÜNLER PAZAR YERİ YAPILACAK

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Bartın Ankara karayolu üzerinde Esenyurt mevkiinde “Esenyurt Yöresel Ürünler Pazar Yeri” yapılacağını açıkladı. Proje kapsamında 25 m2 alana sahip toplam 20 adet kapalı ahşap satış yeri, 500 m2 açık pazar yeri, otopark, idari bina ve çocuk oyun alanı planlandı. Pazar yerinde Bartın’da faaliyet gösteren tüm tarımsal kooperatif, birlik ve İlimize ait markası bulunan yerel işletmeler ile çiftçiler burada ürünlerini pazarlayabilecek.

Okunma: 610

29.03.2024 09:32

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 2023 bütçesinde Merkez İlçe Esenyurt Köyünde Ankara-Bartın Karayolu kenarında bulunan 113 ada 1 parselde 17.824 m2 alanda “Esenyurt Yöresel Ürünler Pazar Yeri” Yapımı planlandığını belirtti.

Önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacak

Aldatmaz açıklamasında proje ile ilgili bilgi vererek,“Yöresel Ürün Pazar Yeri vasfı ile arsa tescil işlemlerimiz tamamlandı. Parselin imar planının tamamlanması ile birlikte UNDP tarafından Altyapılar İçin Fizibilite ve Projelendirme Çalışmaları ihalesine çıkılarak tasarım projesi ihalesine  çıkıldı ve yapım projesi tamamlandı. Pazar yerinin inşaat çalışmalarına önümüzdeki aylarda yapılacak ihalenin ardından hemen başlayacağız ve bir an evvel bitirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Esenyurt Yöresel Ürünler Pazar Yerinin yapılması ile Bartın’ımıza gelen ve giden misafirlerimize Bartın’ımızın yöresel ürünlerini hem tanıtacağız hem de satışını yapacağız.

Çiftçiler ürünlerini pazarlayabilecekler

Esenyurt Yöresel Ürünler Pazar Yerinde 25 m2 alana sahip toplam 20 adet kapalı ahşap satış yeri, 500 m2 açık pazar yeri, otopark, idari bina ve çocuk oyun alanı planlandı. Pazar yerinde Bartın ilinde faaliyet gösteren tüm tarımsal kooperatif, birlik ve İlimize ait markası bulunan yerel işletmeler ile çiftçilerimiz burada ürünlerini pazarlayabilecekler, Bartın’ımıza ve Bartın’lı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Haber: Haluk Türkoğlu

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin