Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ’NDEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında hain darbe girişimi bir kez daha kınanırken, “Ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir.”denildi.

Okunma: 3188

14.07.2017 18:26

Facebook'ta Paylaş

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü ile ilgili ortak bir basın açıklaması düzenlendi. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi bir kez daha kınandı.

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek, Terziler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkan Vekili Hulusi Kaymakçı, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı İsmet Fındık, Marangozlar Odası Başkanı Ali Ağartan, Kahveciler Odası Genel Sekreteri Faik Recepoğlu, Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Coşkun Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Arslan Akküp ve basın mensupları katıldı.

 

Esnaf ve sanatkârlarımız, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve olmaya devam edecektir”

Basın açıklamasını Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı okurken Amasralı açıklamasında şu satırbaşlarına değindi: “T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizin işgal girişimini, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir.

 

“Milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır”

Hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır.

Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.

Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır.

15 Temmuz 2016’da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir.

Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştı.

Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır.

FETÖ ve diğer terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir.

 

“En büyük gücün yüce milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz”

 

Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet, 2 bin 301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz.

Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

Biz esnaf ve sanatkârlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün yüce milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin