Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FINDIK ÜRETİCİLERİ BU HABERE DİKKAT

Alan bazlı gelir desteği ödemesi başvuruları başladı

Okunma: 10625

01.10.2016 19:24

Facebook'ta Paylaş

Bartın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ödemesi için başvurular başladığını duyurdu. Alan bazlı gelir desteğinden faydalanmak isteyen fındık üreticilerinin 30 Aralık tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

Bartın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği Ödenmesine Dair Kararın Uygulamasına ilişkin tebliğ gereğince fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ödemesi için başvurular başladığını duyurdu.  Alan bazlı gelir desteğinden faydalanmak isteyen fındık üreticileri için son başvuru tarihi 30 Aralık 2016.

Fındık Alanlarının Tespitine Dair Karar ile belirlenen ve ruhsat verilen sahalarda fındık yetiştiriciliği yapan fındık üretici belgesine sahip, kamu kurum ve kuruluşları hariç gerçek ve tüzel kişilere 2016 yılı ürünü için 170 TL/da alan bazlı gelir desteği ödemesi yapılacak.

Başvuruda istenilen belgeler

Alan bazlı gelir desteği ödemesinden faydalanmak isteyen üreticilerin müracaat yılında ÇKS ve FKS'ye kayıt yaptırmaları veya kayıtlarını güncellemeleri kaydıyla aşağıda belirtilen bilgi ve belgelerle il/ilçe müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor. Başvuru esnasında üreticilerin başvuru dilekçesi ve  fındık üretici belgesini yanında bulundurmaları gerekiyor.

 Kimler desteklemeden faydalanamayacak

Müracaat yılında ÇKS ve FKS'ye kayıtlı olmayanlar, fındık bahçesinde ara ziraatı yapanlar, gerçeğe aykırı beyanda  bulunanlar ve/veya belge ibraz edenler, 18 Nisan 2006 tarihli ve 5488 sayılı Tarım Kanununun 23 üncü maddesine istinaden destekleme programlarından yararlandırılmamasına karar verilenler ve kamu kurum ve kuruluşları ile ortaklıkları olanlar desteklemeden faydalanamayacak. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594338400.842020-07-10 02:46:40