Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FUAR, 30 ARALIK'A KADAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Bartın Belediyesi 21. El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, hafta sonu düzenlenen törenle açıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesislerindeki açılış töreninde yaptığı konuşmada, her yıl düzenlenen fuarla el emeği göz nuru ürünleri, yeni yıl öncesinde halkın beğenisine sunduklarını söyledi. Yöresel el sanatlarının yanı sıra, yöresel yemek ve yöresel hediyelik eşyaların da sergilendiği fuarda, ürünlerin vatandaşlarla buluştuğunu ifade eden Akın fuarın 30 Aralık'a kadar ziyaret edilebileceğini ifade etti.

Okunma: 179

28.12.2021 13:44

Facebook'ta Paylaş

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen fuarın açılış törenine Bartın Valisi Sinan Güner, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Müftüsü Abdülcelil Çakar,  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık, Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Akın, “Bu yıl 21.sini düzenliyoruz”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesislerindeki açılış töreninde yaptığı konuşmada, her yıl düzenlenen fuarla el emeği göz nuru ürünleri, yeni yıl öncesinde halkın beğenisine sunduklarını söyledi.

Yöresel el sanatlarının yanı sıra, yöresel yemek ve yöresel hediyelik eşyaların da sergilendiği fuarda, ürünlerin vatandaşlarla buluştuğunu ifade eden Akın, “El emeği göz nuru hediyelik eşya fuarımızın bu yıl 21.’sini düzenliyoruz. Fuar alanını gezdiğimizde birbirinden güzel, emekle tamamlanmış ürünler görmekteyiz. Çoğunlukla hanımefendiler tarafından hazırlanan birbirinden farklı el emeği ürünleri yeni yıl öncesinde hediyelik eşya olarak satışa sunuldu. Bizler için oldukça önemli olan bu etkinliğimiz 30 Aralık tarihine kadar açık kalacak. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bartın Belediyesince bu sene 21’incisi gerçekleştirilen ve 30 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek olan fuarda dernek, kurum ve ev hanımlarına tahsis edilen stantlarda sergilenen el sanatları ile özellikle ev hanımlarının aile ekonomilerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Fuarda çalışan ve aynı zamanda ev hanımlarının serbest zamanlarda ürettikleri el emeği göz nuru el sanatı ürünleri davetliler tarafından büyük beğeni gördü.

Fuar, 30 Aralık'a kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin