Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FUARA AKPÜRÇEK PVC DAMGASI

Çaycuma’da 20 – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Batı Karadeniz 2. Yapı ve Mobilya Fuarına Akpürçek PVC damga vurdu. Akpürçek PVC Genel Müdürü Ünsal Akpürçek fuar sonrasında yaptığı açıklamada, “Fuar boyunca uzak yakın demeden Türkiye’nin her bir yerinden gelip bizleri onurlandıran çok değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Yoğun bir ziyaretçi akımında ilgilenemediğimiz dostlarımız olduysa af ola.”dedi. Akpürçek açıklamasında ayrıca firma olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili de bilgi vererek Bartın’a değer katan bir firma olduklarını vurguladı.

Okunma: 3075

24.09.2018 17:05

Facebook'ta Paylaş

20 – 23 Eylül tarihleri arasında Çaycuma’da gerçekleşen Batı Karadeniz 2. Yapı ve Mobilya Fuarı sona erdi.

Bu yıl 3 farklı ticari fuarın bir araya getirilmesi ile iyice büyüyen fuarda,  sektöründe lider birçok üretici firma yer aldı.

Son derece yoğun geçen fuar boyunca yapı malzemeleri, mobilya ürünleri ve dekorasyon ürünlerinin tanıtımları yapıldı.

Fuar alanında en büyük alanı kaplayan Akpürçek PVC standı ise fuarın gözdesi oldu.

PVC kapı ve pencere sistemleri üzerinde hizmet veren Akpürçek PVC Batı Karadeniz’in bölgesinin en büyük PVC üretim fabrikası olarak hizmet veriyor.

Fuarın başladığı günden son güne kadar ziyaretçilerini ağırlayan Akpürçek PVC standı misafirlerine yeni nesil ve fuara özel ürünlerin tanıtımını yaptı.

Alman malı Rehau PVC ve Pakpen PVC bölge bayii olan Akpürçek PVC yeni nesil PVC ürünleri ile ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Bartın’da İnkumu yolu üzerinde yer alan, 2010 yılından bu yana CNC makineleri ve robot sistemler ile PVC üretimi gerçekleştiren Akpürçek PVC REHAU pencere ürünleri ile satış-pazarlama ağını bölge illerinden sonra İstanbul ve Ankara’ya da yaydı.

Akpürçek PVC’nin Genel Müdürü Ünsal Akpürçek,  firmanın 1984 yılına dayanan köklü geçmişine yakışır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek açıklamalarda bulundu.

“Teknolojik gelişmeleri fabrikamıza entegre ediyoruz”

Akpürçek olarak sektörde hizmet yolculuğuna 1984 yılında başladıklarını ve 1996’dan bu yana Bartın’da hizmet veren bir kuruluş olduklarını belirten Akpürçek PVC Genel Müdürü Ünsal Akpürçek, “Akpürçek olarak 1996’dan bu yana bölgede hizmet veren bir kuruluşuz.  O yıllarda 200 m2 atölyelerde manuel usul üretim yapıyorduk. 2010 yılında fabrikasyon pencereye geçerek CNC makineleri ve robot sisteminde pencere üretimine başladık. O günden bugüne teknolojiyi kullanarak pencere üretimi gerçekleştiriyoruz ve teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip ederek fabrikamıza entegre ediyoruz. Bu anlamda bölgede ilk ve tek firmalardan biriyiz.”dedi.

İstanbul ve Ankara’ya üretim yapıyoruz”

Günlük üretim kapasitelerinin Bartın’ın ihtiyacının çok üzerinde olduğunu ve bölge illerinin yanı sıra İstanbul-Ankara gibi illere de üretim yaptıklarını ifade eden Akpürçek, “Yaklaşık dört dönümlük bir alan ve 2 bin 500 m2 kapalı alanda 50 personelle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günlük üretim kapasitemiz 30 daire. Yani günlük olarak 30 dairelik üretim kapasitemiz var. Son 5 yıldır Batı Karadeniz’de Düzce, Kastamonu, Zonguldak ve Bolu ile ticaret halindeyiz. Bartın’da üretip bu saydığımız illere dağıtım ve montaj yapıyoruz. Üretim kapasitemizi artırmanın yanında bir dünya markası olan REHAU gibi nitelikli pencereye geçtikten sonra İstanbul ve Ankara’ya da açıldık. Son olarak İstanbul’da ki bir proje için üretim gerçekleştiriyoruz. Yani Bartın’da üretip İstanbul’a Ankara’ya ve bölge illerimize gönderi yapıyoruz. Bu da Bartın’a katma değer katıyor. Biz Akpürçek olarak Bartın’a değer katan bir firmayız.”dedi.

“Sürekli kendimizi yeniliyoruz”

Firmanın sürekli kalite, müşteri memnuniyeti ve yeniliğe odaklandığını ifade eden Akpürçek sürdürülebilir başarının da bu şekilde sağlandığını belirterek, “Sanayicilikte durmaya yer yok. Her dönem yeni yatırımlara yönelmek gerekiyor. Bu hem gelişmek hem de büyümek anlamında çok önemli. Biz firma olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve sürekli kendimizi yeniliyoruz. Orta ve uzun vade de bölgemizde PVC alanında yaptığımız hizmeti farklı kollarla taçlandırmak istiyoruz. Kapasitemizi her daim ileriye taşımak, çalışmadığımız illeri de hizmet ağımıza katmak ve en önemlisi yurt dışına açılmak hedeflerimiz arasında. Sürdürülebilir başarıyı devam ettirmek tabi ki en başlıca hedefimiz. Biz kuruluşumuzdan itibaren yani 1984’ten bu yana yaptığımız işi en iyi şekilde ve en hızlı şekilde yapmak için varız. Yaptığımız işinde her zaman arkasında olmak için varız.”dedi.

“Pencere konusunda kaliteli ürün aranır oldu”

Pencere üretiminde dünya devi ve bir alman markası olan REHAU ile çalıştıklarını sözlerine ekleyen Akpürçek, “Yalıtımda U değeri en düşük pencere REHAU.U değeri ısı yalıtımını temsil eder. Isı geçirgenliği en düşüktür. Standart bir pencere 100 birimden 20 birim geçiriyorsa REHAU sadece 5 birim geçiriyor. Herkesin takdiridir ki 21’inci yüz yıl enerjide verimlilik dönemi ve Bartın’da da doğalgaz geçişi büyük ölçüde tamamlandı. Binalarda ve tüm yapılarda enerjide verimliliği nasıl sağlarız? İşte bu soru günden güne önemini artırıyor. Bunun için başta mantolama yöntemi kullanıyoruz.  Tabi mantolama yaparken zayıf bir pencere kullanmışsak ne kadar iyi mantoma yaparsak yapalım bu çalışma çöpe gitmiş olur. İyi izole edilmiş bir pencere kullanılırsa, ısı yalıtkanlık değerleri U değeri dediğimiz sıfıra yakın bir pencere tercih edilirse yapılarda enerji verimliliği bir o kadar artırılmış olur. Enerji dediğimiz konu kesinlikle basite indirgenmemeli. Türkiye olarak doğalgazı dışarıdan alıyor ve çok yüksek rakamlar ödüyoruz.  Ne kadar az doğalgaz kullanırsak dışarıya paramız o kadar az gitmiş olur. Bunu sağlamakta enerji verimliliği ile mümkün. Kısaca dönem izolasyon, enerji verimliliği devri. Aynı zamanda kalitenin arttığı bir dönem içerisindeyiz. İnşaatların da kalitesi artıyor. İnşaatlarda kullanılan malzeme ve ürünlerinde kalitesi artıyor. Bununla beraber inşaatlarda en önemli unsurlardan biri olan pencere konusunda da kaliteli ürün aranır oldu. Bizim üretim ve satışını yaptığımız REHAU pencere bir kere alman malı. Alman üretimi ürünler tartışmasız en kaliteli ürünler arasında yer alıyor. REHAU Türkiye’de en kaliteli pencere ürünlerini sunuyor. REHAU ürünlerinde bölge distribütörü olduğumuz için tüm müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz.”dedi.

Akpürçek’ten teşekkür

Konuşmasını teşekkür ederek tamamlayan Ünsal Akpürçek “Fuar boyunca uzak yakın demeden Türkiye’nin her bir yerinden gelip bizleri onurlandıran çok değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Yoğun bir ziyaretçi akımında ilgilenemediğimiz dostlarımız olduysa af ola. Pvc sektöründe dinamik, yenilikçi ve kalite çizgimizi bundan sonrada devam ettireceğimizi bildirir, ürünlerimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı tekrar teşekkür ederiz.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin