Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİ “ÖĞRETMENİM ŞENLİĞİ”NDE BULUŞTU

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde bulunan 5 bölümden bu yıl mezun olacak 210 öğrenci için “Öğretmenim Şenliği” düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Okunma: 2438

25.05.2017 11:58

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamın Eğitim Fakültesi tarafından “Öğretmenim Şenliği” gerçekleştirildi. Fakülte bünyesindeki Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olacak 210 öğrenci için gerçekleştirilen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

 

“Yaptığımız mesleği sadece bir iş olarak değil, sevgi ve gönül mesleği olarak görmemiz gerekmektedir”

 Etkinliğin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci, “Öğretmenler çocuklara, gençlere rehberlik edip, düşüncelerine yön vererek yaşama hazırlayan kişilerdir. Özveriyle işlerini yapan öğretmen, çevresine güven verir, inanç aşılar ve etrafını aydınlatır. Yaptığımız mesleği sadece bir iş olarak değil, sevgi ve gönül mesleği olarak görmemiz gerekmektedir.” dedi. 

 

Oratoryo, video, dinleti, oyunlar…

Öğretmenim şenlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevan Nart yönetiminde “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı oratoryo ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Reha Sarıkaya idaresinde “Okul Bahçesinde Bir Teneffüs Arası” adlı gösteri de sergilendi. Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerinin birer konuşma yaparak düşüncelerini aktardıkları etkinlikteler kapsamında oynanan oyunlarda ise öğrenciler doyasıya eğlendi.  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin