Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GELENEK DEĞİŞMEDİ

Bu köy her yıl aynı şeyi yapıyor....

Okunma: 5581

27.10.2016 18:18

Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümü öncesinde Bartın Merkeze bağlı Yıldız Köyü her yıl olduğu gibi yine dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatıldı. 

 

 

Hayırsever işadamı Halil Çakır’ın desteğiyle temin edilen Atatürk posteri ve Türk bayrakları,  Cumhuriyetin 93. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Yıldız Köyü’nün meydanları ve tüm sokaklarına asıldı.

 

 

Köy Muhtarı Reşat Günay tarafından astırılan bayraklarla tüm köy Cumhuriyet Bayramı öncesinde gelin gibi süslendi.

 

 

Yıldız Köyü ve çevre köylere yardımlarıyla tanınan ve bölgede çok sevilen iş adamı Halil Çakır, “Atatürk, Cumhuriyet ve bayrak aşığıyım. Bir daha Cumhuriyet Bayramı’na erişir miyim erişemez miyim bilemiyorum. Bu nedenle cumhuriyetimizin 93. yılının köyümüzde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi en iyi şekilde kutlanmasını istiyorum. Bunun için de elimden maddi veya manevi ne gelirse yapmaya hazırım. Köyümüzü her Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da Türk Bayrağı ve Atatürk’ün posterleriyle donattık. İnşallah coşkuyla kutlayacağız” dedi.

 

 

 Yıldız Köyü Muhtarı Reşat Günay ise açıklamasında: “Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın onur ve gururla kutluyoruz. Bu sene daha da bayraklarımızı çoğaltarak köyümüze astık. İnşallah bu yıl daha derli toplu kutlayacağız. 29 Ekim’in tüm Türkiye’de kutlandığı gibi köyümüzde de kutlanmasından büyük onur ve gurur duyuyoruz. Milletimizin böyle birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu günlerde bayramımızı bu şekilde kutlamak gerçekten çok önemli. Bizlere köyümüzde her türlü desteği veren Hayırsever işadamı Sayın Halil Çakır, yine köyümüzü süslememizde bizlere yardımcı oldu. Bayrak ve Atatürk posterlerini temin etmemizi sağladı. Kendisine köyümüze verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594648022.452020-07-13 16:47:02