Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GİAD’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TEŞVİK ÖDÜLÜ

Bartın Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen AR-GE Proje Pazarı etkinliğinde artık her yıl Bartın GİAD Özel Ödülü verecek.

Okunma: 281

29.06.2019 13:25

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen AR-GE Proje Pazarı etkinliğinde artık her yıl Bartın GİAD Özel Ödülü verilecek.

        Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Salim Cem Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversiteler birer eğitim kurumu olmakla birlikte bölgesel kalkınmaya da çok değerli katkılar sunmaktadır. Bartın Üniversitesi’nin ve Rektör Orhan Uzun’un çalışmalarını övgüyle takip ediyor ve üniversitemiz ile her konuda işbirliği yapmaktan büyük keyif alıyoruz.”dedi.

 

Bartın Üniversitesi’nin düzenlediği AR – GE Proje Pazarı etkinliğinin gençlerin fikir dünyalarını desteklemek ve teşvik etmek adına çok önem olduğuna dikkat çeken Yıldız, “Bu bakımdan ülkelerin teknolojik gelişmelerinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları önem arz ediyor. Bartın GİAD olarak sizlerin çalışmalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Sizleri tebrik ediyor, bu merakınızın, çalışmalarınız sabırla ve sebatla sürdürmenizi rica ediyoruz.”dedi.

Yıldız, Bartın Genç İş Adamları Derneği olarak ödül alacak projeyi belirlerken; fikir kadar o fikrin nihai ticari ürüne dönüşme potansiyelini ve fikir sahibinin Bartın Üniversitesi öğrencisi olmasını ana kriter olarak esas aldıklarını belirtti.

Yıldız şöyle devam etti; “Ar-Ge proje pazarı etkinliği üniversite sanayi işbirliğine katkı sağladığı gibi girişimcilerin sanayicilerle buluşmasına da imkan vermiştir. Bu vesile ile bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’u ve değerli çalışma arkadaşlarını tekrar tebrik ediyorum.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571192413.732019-10-16 05:20:13