Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GİRİŞİMCİ ADAYLARI VOCATHLON’DA YARIŞACAK

Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden öğrenci takımları, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) desteği ile Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu’nda yarışacak. KUZKA tarafından Kastamonu’da bu yıl 3. kez düzenlenecek olan programda bölgemizden 4 takım ve 20 öğrenci girişim fikirlerini yarıştıracak.

Okunma: 95

24.11.2021 16:35

Facebook'ta Paylaş

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerindeki katılımcılara yönelik düzenlenen program BAKKA ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında genişletildi ve TR81 Bölgesinden Zonguldak, Karabük, Bartın yarışmacılar katılabilecek.

Program kapsamında mesleki eğitim alan lise öğrencilerine yönelik çevrimiçi teorik girişimcilik eğitimleri 29 Kasım-3Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa takımlar halinde katılan öğrenciler ve öğretmenleri eğitimin ardından hazırladıkları girişim fikirlerini 3-5 Aralık tarihlerinde Kastamonu’daki programda sunacak ve kazanmak için becerilerini sunacaklar. Toplam 14 takımın yarışacağı vocathlon programına Bartın’dan 2, Zonguldak ve Karabük’ten 1’er takım katılacak.

Gençlerin mesleki bilgi ve becerilerini girişimcilikle pekiştirmeyi hedefleyen program ile gençler, fikir üretmeden girişimlerini gerçekleştirmeye uzanan süreci öğrenip deneyimleme imkanı buluyorlar.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin