Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GİRİŞİMCİLERİ YATIRIMCIYA HAZIRLAMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından TR81 Düzey 2 Bölgesinde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla girişim mentorluğu, girişimci eğitimleri ve girişimlerin finansmana erişimine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda BAKKA tarafından hazırlanan Girişimcileri Yatırımcıya Hazırlama Programına ön başvuru süreci başladı.

Okunma: 173

06.03.2023 14:16

Facebook'ta Paylaş

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından TR81 Düzey 2 Bölgesinde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla girişim mentorluğu, girişimci eğitimleri ve girişimlerin finansmana erişimine yönelik çalışmalar kapsamında bölgede yatırım yapmayı düşünen teknoloji odaklı girişimcilere/girişimci adaylarına kapasite gelişimi ve yatırıma erişimi kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları uygulamalı eğitimlerin ve mentorluğun ücretsiz olarak verilmesi planlanıyor.

Bu kapsamda 2022 yılında Mentorluk Kariyerim Eğitim Serisi (girişim mentoru yetiştirme programı) yürütülürken temel ve ileri düzey eğitimlerinde yapılan ölçme değerlendirme sınavlarını ve performans değerlendirmelerini başarıyla tamamlayan mentor adayları ile bölgede nitelikli mentor havuzu oluşturuldu.

2023 yılında ise Girişimcileri Yatırımcıya Hazırlama Programı kapsamında bölgede yatırım yapmayı düşünen teknoloji odaklı girişimcilere/girişimci adaylarına kapasite gelişimi ve yatırıma erişimi kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları uygulamalı eğitimlerin ve mentorluğun ücretsiz olarak verilmesi planlanıyor.

BAKKA tarafından yapılan açıklamada programda Genç İstihdam Teması kapsamında 19-34 yaş arası genç girişimci adaylarının önceliklendirileceği ifade edildi. 

Eğitim ve mentorluk sürecini başarıyla tamamlayan girişimcilere kitle fonlama platformları ile melek yatırımcı ağları gibi alanlarda etkili yatırımcı sunumlarının hazırlanması ve yatırım turuna çıkması organize edilmesi, girişim finansmanı programlarına başvurularında teknik yardım verilmesi planlanıyor.

Programa katılacak girişimcileri/girişimci adaylarını ve ihtiyaç duyulan eğitimleri belirlemeye yönelik yapılacak çevrim içi anket ile ön başvuruların alınacağı ve anketin 3 Nisan 2023 tarihine kadar erişime açık olacağı belirtildi.

Eğitimlerin ise Mayıs ayı içerisinde çevrim içi başlayacağı açıklandı.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin