Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI: “AT İZİ İT İZİNE KARIŞMIŞTIR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı'dan "Suçsuz insanlara sahip çıkan tek parti CHP" açıklaması...

Okunma: 2059

28.09.2016 18:09

Facebook'ta Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, 15 Temmuz darbe girişimi ve 3 aylık OHAL süreci kapsamında kamuda yaşanan görevden almalarla ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi. Gölbucaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “At izi, it izine karışmıştır” sözünü hatırlatarak; “İşte bizler CHP olarak bu izlerin birbirinden ayırt edilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu darbe ile hiç alakası olmadığı halde mağdur edilen binlerce kişinin mağduriyetlerinin giderilmesi için gece gündüz çalışmalara devam etmekteyiz.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi binasında düzenlenen basın açıklamasında merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri de katılırken Gölbucaklı, CHP Genel Merkezinde “Mağdurları Araştırma Komisyonu” kurduklarını ve kendilerinin de bu kapsamda gelen başvuru dilekçelerini dikkatle inceleyerek bu komisyona ilettiklerini ifade etti. Gölbucaklı ayrıca günlerdir partiye FETÖ mağduru olarak onlarca kişi geldiğini söyledi.

Suçsuz insanlara sahip çıkan tek parti CHP

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak tehlikeli bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Halkımız ve ordumuzun içinde bulunan şerefli Atatürkçü subaylarımızın da tepki göstermesi ile bu darbe başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Darbe girişimi başarısız olmasına rağmen, hükümet bu krizi hemen fırsata çevirmiş, hukuk kurallarını da çiğneyerek 3 aylık OHAL ilan etmiş, cadı avına başlamıştır. Kanun Hükmünde Kararlar çıkartarak, Türkiye Büyük Millet Meclisini de devre dışı bırakmıştır. Bu Kanun Hükmünde Kararlarla Kamu kurumlarında büyük bir kıyım başlatmışlardır. Gerçek suçu olanların yanında masum vatandaşları da zan altına sokmuşlardır.  Bu konuyla ilgili Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Mazlumlara Sahip Çıkın”… diye tüm örgütlerimize de talimatı vardır. Bu sebeple suçsuz insanlara sahip çıkan tek parti de Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Komisyonla iletişimleri sağlamaktayız

 

            Genel Merkezimizde bununla ilgili bir de Araştırma Komisyonu kurulmuştur. Kurulan komisyonun başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekilimiz Sayın Bülent Tezcan yapmaktadır. Bununla beraber ayrıca komisyon üyeleri olarak Milletvekillerimiz Sayın İlhan Cihaner, Sayın Ömer Süha Aldan, Sayın Ali Özgündüz, Sayın Dursun Çiçek, Sayın Mehmet Ali Çelebi, Sayın Gaye Usluer ve Sayın Engin Özkoç mağdurları araştırma komisyonunda görev yapmaktadırlar. Bizler yerel örgütler olarak da bu komisyonla iletişimleri sağlamaktayız.   

FETÖ mağduru onlarca kişi gelmektedir

            Günlerdir partimize FETÖ mağduru olarak onlarca kişi gelmektedir. Bu mağdurların bazıları görevden ihraç edilmiş, bazıları ise görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Gerekçelere baktığımızda ise Devletin çalışmasına müsaade ettiği bankaya para yatıranlar veya bankadan işlem yapanlar, bakan imzaları ile kurulmuş yasal bir sendikaya üye olanlar ve yine Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde çalışmakta olan okul, dershane ve yurtlara çocuklarını tahsil için verenler, şu anda bir terör örgütünün mensubu gibi mağdur edilmişlerdir. Hatta bunlarla da hiçbir bağlantısı olmadığını beyan eden birçok vatandaşımızda aynı sıkıntıları yaşamaktadırlar. 

At izi it izine karışmıştır

Evet Sayın Cumhurbaşkanımız doğru söylemiştir. “At izi, İt izine karışmıştır”. İşte bizler CHP olarak bu izlerin birbirinden ayırt edilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu darbe ile hiç alakası olmadığı halde mağdur edilen binlerce kişinin mağduriyetlerinin giderilmesi için gece gündüz çalışmalara devam etmekteyiz. Bizlerden bir medet uman ve çare arayan gerçek mağdurların araştırılarak mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda elimizden gelen her türlü desteği de kendilerine vereceğiz. Bu cadı avına artık bir yerde dur demek lazımdır. Ama maalesef OHAL kararları bu vatandaşların ellerini, kollarını bağlamış ve hak arama hürriyetleri de ellerinden alınmıştır.

Kapı kapı gezmektedirler

            Bu araştırmalar neticesinde gerçek suçlular tespit edilerek gereken cezaların verilmesi de en büyük temennimizdir. Bizler Bartın örgütü olarak bize müracaat eden kişilerle ilgili yazmış oldukları dilekçeleri Genel Merkezimizde ki “Mağdurları Araştırma Komisyonu” na ileterek bu mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yardımcı olmaya devam ediyoruz.  Bu darbe ile sorumlu olan Adil Öksüz gibi kişiler dışarıda serbestçe gezerken, hiçbir suçu olmayan öğretmenler, akademisyenler, savcılar, hakimler, güvenlik güçleri personelleri ve daha bir çok devlet kademesinde çalışan personel kendini aklamak için kapı kapı gezmektedirler.

Mahkeme kararı yok, delil yok

       Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi "Devlet öç alma duygusuyla değil, adaletle yönetilir. Eğer ülkeye tam demokrasiyi, barışı ve huzuru getirmezseniz darbeye hep kapıyı aralık bırakmış olursunuz.” Bazı memurlar FETÖ terör örgütü üyesi olabilir denilerek açığa alınıyor. Böyle devlet anlayışı mı olur? Hem adamı yaftalıyor, hem kötülüyorsun. Kimisi devlet memurluğundan ihraç edildi. Mahkeme kararı yok, delil yok, 'Devlet memuriyetinden atıyorum' diyor. Üstelik bunlar mahkemeye gidemiyor, dava açamıyor. Böyle devlet mi olur?"

Daha laik, daha demokratik bir Türkiye için bizlerinde bu çabaları ile birlikte bu usulsüz yapılan uygulamaların bir an önce bitirilmesi umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594651307.092020-07-13 17:41:47