Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI'DAN İSTİFA EDEN MECLİS ÜYELERİNE

Acaba bazı dengeler mi bozuldu?

Okunma: 5491

18.10.2016 14:16

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, İl Genel Meclisinde yaşanan istifalara ilişkin açıklama yaptı. Gölbucaklı,, “İlimiz yatırımlarını yöneten meclis üyelerinin komisyonlardan istifa ederek, yapılacak yatırımların önünü tıkamaya hakları yoktur.” Dedi.

 

Bartın İl Genel Meclis Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz, Recep Ragaip Bayraktar, Murat Erfındık ve Mustafa Güney’in ihtisas komisyonlarından istifa etmeleri kamuoyunda tartışılan soruları da beraberinde getirmişti. Meclis Üyelerinin ihtisas komisyonlarından istifaları termik santral konusuna dahi bağlanırken İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun istifaların neden gerçekleştiğine dair net bir açıklama yapmamıştı.

 

Yatırımların önünü tıkamaya hakları yok

 

Konuya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yapan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı hacı Gölbucaklı, “Yaklaşık 34.000.000 (otuz dört milyon) TL bütçesi olan ve ilimiz yatırımlarını yöneten meclis üyelerinin komisyonlardan istifa ederek yapılacak yatırımların önünü tıkamaya hakları yoktur.” Dedi.

 

İstifa sebeplerini açıklamaları gerekir

 

Gölbucaklı açıklamasında, “Son günlerde Bartın kamuoyunda İl Genel Meclisi üyesi olan bazı üye arkadaşların meclis komisyonlarından istifa ettiği ve istifa sebeplerinin de Bartın Amasra”ya kurulması düşünülen santralle bir ilgisinin olmadığı söylenmektedir. Yine İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Kenan Dursun tarafından yapılan açıklamada, meclis üyelerinin komisyonlardan niye istifa edildiğinin bilinmediği beyan edilmiştir. Bartın nüfusunun büyük bir bölümüne hizmet götüren kırsal kesim vatandaşlarının hayat standartlarının yükselmesi için çalışması gereken ve 2016 yılında yaklaşık 34.000.000 (otuz dört milyon) TL bütçesi olan bir kurum da İl Genel Meclisi komisyonlarından istifa eden meclis üyelerinin istifa sebeplerini açıklamaları gerekir.” Dedi.

 

Acaba bazı dengeler mi bozuldu?

 

Kamuoyunda istifaların Amasra’ya kurulması düşünülen santral için ya da İl Genel Meclisi Başkanlık seçimlerinde güç dengesi için yapıldığına dair söylentilerin olduğunu belirten Dursun, “Yaklaşık 34.000.000 (otuzdörtmilyon) TL  bütçesi olan ve ilimiz yatırımlarını yöneten meclis üyelerinin komisyonlardan istifa ederek, yapılacak yatırımların önünü tıkamaya hakları yoktur. Kesinlikle istifa sebeplerini açıklamaları gerekmektedir. Kamuoyu ve biz CHP Örgütü olarak bu istifa sebeplerini öğrenmek istiyoruz. Bu komisyonlara bu üyeler, zoraki olarak mı getiriliyor? Hepsi aday oldu ve 54.041 oy alarak, Bartın seçmeninin %44.3 oyu ile seçildiler. Şimdi ne oldu da istifa ediliyor. Acaba bazı dengeler mi bozuldu? Ne oldu? Bu kadar insan size hizmet etmeniz için oy verdiler.” Diye konuştu.

 

Koltukları boşuna işgal etmeyiniz

 

Bartın Kamuoyunda istifa sebeplerinin merak edildiğini belirten Gölbucaklı, “CHP olarak biz santral için olmadığını biliyoruz. Her ne sebeple olursa olsun eğer oradaki asli görevinizi yapmayacaksanız ve komisyonlarda fiili olarak görev almayacaksanız, Termik Santral için Bartın halkının yanında durmayacaksanız oturduğunuz koltukları boşuna işgal etmeyiniz. Şu konumda derhal İl Genel Meclisi üyeliğinden “İSTİFA” ya davet ediyoruz.” Dedi.    

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594687858.862020-07-14 03:50:58