Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Amasra'ya öldürücü darbenin vurulduğunu söyleyen CHP Merkez İlçe Başkanının hedefinde AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç var...

Okunma: 15383

09.11.2016 18:00

Facebook'ta Paylaş

 

 

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı yaptığı yazılı açıklama ile 1/100.000 ve 1/25.000 ölçekli planlarda değişiklik yaparak, Amasra’ya öldürücü darbenin vurulduğunu ifade ederken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a ağır eleştirilerde bulundu.

 

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Amasra’da kurulması planlanan termik santral konusunda yazılı bir açıklama yayımladı. Gölbucaklı açıklamalarında 1/100.000 ve 1/25.000 ölçekli planlarda yapılan değişikliklerle Amasra’ya öldürücü darbenin vurulduğunu söyledi. Gölbucaklı ayrıca AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’u termik santralin kurulumuna destek vermekle suçladı.

 

 

            Gölbucaklı’nın açıklaması şu şekilde; “Hepimizin bildiği gibi Çeşm-i Cihan”ımız güzel Amasra”mızın Tarlaağzı ve Gömü Köylerine yapılması planlanan ve ÇED raporu da onaylanan Termik Santral belası başımızdadır. Bunda da en büyük katkısı olanlardan biri de kuşkusuz AKP Milletvekili Sayın Yılmaz Tunç’tur.  Sayın Tunç “Bartın Milletvekili” olarak, bulunduğu her ortamda Bartın halkının çıkarlarını savunması ve Bartın’ın haklarını gözetmesi gerekirken, ne yazık ki bunun tam tersini yaptığını görüyor, gözlemliyoruz. Yoksa bir insan kendine, çocuklarına, suyunu içtiği, ekmeğini yediği memleketine, hemşerilerine ve çevresine başka nasıl zarar vermeyi düşünebilir ki?

           

 “Amasra’yı turizmde marka kent” yapmaktan söz eden Tunç’u, Termik Santralin iptali için “DAVACIYIM” diyerek açılacak davaya notere giderek müdahil olmasını son güne kadar bekledik. Hepinizin bildiği gibi son gün 04.11.2016 idi… Ama maalesef ne Sayın Yılmaz Tunç ne de AKP’nin il ve ilçe yöneticileri davaya müdahil dahi olmadılar, olamadılar… Amasra’nın bağrına sokulan termik hançerine sessiz kaldılar, geleceğinin karartılmasına göz yumdular !

 

Daha bizim imzalarımızın mürekkebi kurumadan 02.11.2016 tarihinde 1/100.000 ve 1/25.000 ölçekli planlarda değişiklik yaparak, Amasra’ya öldürücü darbeyi vurdular. Amasra ve Bartın halkını termik cehennemine mahkum ettiler.

 

            Ne Yılmaz Tunç, ne de AKP yöneticileri yine AKP’li Samsun’un Terme ilçesindeki arkadaşları kadar cesur olamadılar. Terme’de siyasi partilerin bütün il ve ilçe başkanları termik santralin yapılmaması için kararlılıkla mücadele ettiler. Orada da özel bir firma ithal kömüre dayalı 680 Megavatlık termik santral kurulması için girişimlerde bulundu. Ama yöre halkı ayaklandı ve kamuoyu karşı durunca santrale izin vermeyen Belediye Başkanı Şenol Kul’un girişimleriyle Gölyazı Gölardı bölgesi  Amazon Tabiat Parkı ilan edildi. Terme kurtuldu, ama Amasra göz göre göre ölüme terk edildi.

 

            Sayın Tunç, “Sizler Bartın’ın geleceğinin iyi olması için bu halktan oy aldınız Ama bu sessiz kalma tavrınızla da bizlerin ve çocuklarımızın geleceğiyle de oynadınız. Bartın’ı bir “zehir kenti” yapmak için yapılanlara gözlerinizi kapattınız. Kararlı ve etkin bir mücadele vermediniz. Termik santrali yapmak isteyen firmanın yalanlarını, görmeyerek, göstermeyerek açıktan destek verdiniz” Bunları tüm Bartın halkı da biliyor, görüyor. Sayın Tunç, bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız. İleride torunlarınıza “işte Bartın halkını biz böyle zehirledik, Bartın halkının hayatını böyle kararttık” diye mi anlatacaksınız?

 

 

"Biz Amasra'yı turizmde hak ettiği noktanın da üstüne çıkarmaya kararlıyız"… “Amasra'nın Fatih Sultan Mehmet'in Çeşmi Cihan olarak nitelendirdiği, dünya harikası bir yer bu emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Amasra'ya termik santral kurulmasının söz konusu olmadığını açıklayan bakanlarımızın beyanlarına rağmen Amasra üzerinden siyaset yaparak, Amasra'ya zarar vermek isteyenlere de müsaade etmeyeceğiz, zaten Bartın ve Amasra halkı da artık bunlara itibar etmemektedirler, Amasra üzerinden siyaset yapıldığının herkes farkındadır" demiştiniz bir zamanlar.

 

            Haydi Sayın Tunç, sizi şimdi görelim… Tüm Bartın ve Amasra” halkı adına sizden bir kez daha talep ediyorum. Bartın’ı “Turizm bölgesi olarak” ilan edilecek kararı çıkartın da verdiğiniz sözlerinizin arkasında durduğunuzu görelim… İktidarda olan sizin partiniz,. Karar verecek olan sizsiniz ve sizin partiniz. Bu karar çıkarsa, o zaman Bartın halkı olarak “Adam gibi adammış. Ağırlığını koydu ve Amasra’yı kurtardı” diyerek minnet ve şükran duyalım. Ama bugüne kadar alınan kararları görmeyerek, duymayarak Bartın halkının da görmediğini, duymadığını sanıyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz. Bartın halkı bunun hesabını size sorar.

           

Sayın Tunç, biz Amasra’mızı ve Bartın’ımızı siz ve sizin gibilere yedirmeyeceğiz. Doğa katliamına izin vermeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizlere miras bırakılan doğamızı, tarihimizi, kültürümüzü koruyacak, gelecek nesillerin de bu güzellikler içerisinde yaşamasının önünü açacağız. Gelecek nesillerin sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlayacağız. Bartın Halkının kurulacak termik santralle zehirlenmesine izin vermeyeceğiz.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

09.11.2016

Hacı,onlardan bu beklenir zaten,akp\'nin il ve ilçe başkanları karşı çıkarkarlaren,yukardan planda ölçek değişikliği yapılarak yeni bir manevra yapıyorlar.Yılmaz Tunç\'un bundan haberi olmaması mümkün değil.

Ersin Bankoğlu

09.11.2016

Hacı,onlardan bu beklenirdi zaten,Akp\'nin il ve ilçe başkanları termik santrala karşı çıkarlarken,yukarıdan planda ölçek değişikliğine gidilerek,yeni bir manevra yapıyorlar,Yılmaz Tunç\'un bundan haberi olmaması mümkün değil.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594670879.922020-07-13 23:07:59