Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÖLBUCAKLI’DAN KONGRE ÇAĞRISI

CHP Bartın Merkez İlçe eski Başkanı Hacı Gölbucaklı 31 Mart seçimlerinin sona ermesi dolayısıyla Olağanüstü Kongre çağrısında bulundu. Gölbucaklı yaptığı açıklamada 31 Mart seçimleri öncesinde görevden alınan merkez ilçe başkanlığı ve akabinde istifa eden il başkanlığının yerine atama yoluyla gelen ilçe ve il yönetimlerinin 31 Mart seçimleri sonrasında yasa ve tüzük gereği görevlerinin sona erdiğini belirterek kongre yapılması gerektiğini ifade etti.

Okunma: 305

01.05.2019 12:30

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Merkez İlçe eski Başkanı Hacı Gölbucaklı 31 Mart seçimlerinin sona ermesi dolayısıyla Olağanüstü Kongre çağrısı yaptı.

CHP Bartın Merkez İlçe eski Başkanı Hacı Gölbucaklı konuyla ilgili yaptığı açıklamada partinin tüzüğü gereği ivedi bir şekilde olağanüstü kongreye gidilmesi gerektiğini ifade ederek yaptığı açıklamada şunları söyledi, “27 Kasım 2018 günü Bartın Merkez İlçe yönetimi MYK kararı ile görevden alınmış 29 Kasım 2018 günü ise bu konu ile ilgili il yönetimine bilgi verilmediği ve görüş alınmadığına tepki olarak Bartın İl yönetimi de toplu şekilde istifa etmişlerdir. Buna istinaden Bartın CHP İl Yönetimi ve arkasından Merkez İlçe Yönetimi de Genel Merkez tarafından yeniden atanarak seçim sürecini tamamlamıştır. Seçim süresi bitmesi sebebi ile artık atanan yönetim kurulları tüzüğümüzün 24, 25 ve 26. maddelerinde belirtildiği üzere ayrıca siyasi partiler kanunun 19. ve 20. maddelerinde belirtildiği üzere olağanüstü kongrelerin yapılması zorunlu hale gelmiştir. Tüzük ve Yasalarımızın bağlayıcı maddelerine istinaden il ve merkez ilçe yönetim kurulları olağanüstü kongrelerinin yapılması zorunludur. Bu konuda görüşlerini aldığımız birçok  parti üyemiz ve delegelerimizin de talebi bu yöndedir. Olağanüstü kongrelerin en ivedi şekilde yapılması gerekmektedir. Tüzük ve Yasalar bizler için bağlayıcı olmaktadır. Olağanüstü kongrelerin yapılmaması halinde her türlü kanuni haklarımızı kullanıp bu kongrelerin yapılması hususunda üye ve delegelerimizle gerekli girişimlerde bulunularak yasal süreci başlatacağız. Gereğinin yapılmasını rica ederim.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1566200511.192019-08-19 10:41:51