Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
GÜNDE 3 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

Tüm dünya ve ülkemizde görülen Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teşvikiyle ülkemizdeki Meslek ve Teknik Liselerde maske üretimine başlanıldı. Bu kapsamda Bartın Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de maske üretim çalışması başladı. Bartın Valisi Sinan Güner maske üretim çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Okunma: 577

30.04.2020 12:05

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’da pilot okul olarak seçilen Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde maske üretim aşamalarını yerinde inceledi.
 

İncelemeler sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ile Okul Müdürü Şule Akça da hazır bulundu. 
 

Vali Güner, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda görev alan Usta öğreticiler tarafından gönüllü olarak mevcut imkânlarla günlük 3000 adet tek kullanımlık cerrahi maske üretildiğini ifade etti. 


Vali Sinan Güner, okula, gönüllü usta öğreticilerine ve bu süreçte katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkür ederek bir kez daha vatandaşlardan tüm tedbirlere riayet etmelerini, hijyen kurallarına uymalarını sosyal mesafeyi olabildiğince koruyarak zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalarını istedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1591202795.862020-06-03 19:46:35