Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“Hakemliğine başvuracağımız grup darbeciler, vesayetçiler, değil, millet olacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hafta sonu Bartın’a gelerek partisinin Bartın teşkilatlarıyla bir araya geldi. Yoğun bir Bartın programı gerçekleştiren Karaaslan yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumunda neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.

Okunma: 4713

20.03.2017 17:15

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hafta sonu Bartın’a gelerek partisinin Bartın teşkilatlarıyla buluştu. Geçtiğimiz Pazar günü Bartın’a gelen Karaaslan ilk olarak Bartın Öğretmenevi'nde Bartın Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Genç Girişimciler ve Kadın Girişimcilerle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen kahvaltı programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın eski Milletvekili Asım Kulak, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, TSO Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Şahiner, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Teşkilat Başkanları, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.   

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’a Bartın ziyaretleri için teşekkür etti.

Daha sonra konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise referandum sürecini özetlerken Bartın’da gerçekleştirilen yatırımları sıraladı.

 

“Hep olmaz ve hayır dediler”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise yaptığı konuşmada vesayetçi zihniyetin birçok kez devreye girerek Türk demokrasisini kesintiye uğrattığı belirterek, "Bu sistemde de 10-15 yıl sonra bir sıkıntı meydana gelebilir. Sıkıntı her ne olursa olsun dönüp dolaşıp hakemliğine başvuracağımız grup asla darbeciler, vesayetçiler, karanlık odaklar değil, millet olacak." dedi.

Karaaslan konuşmasında, "AK Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmediğini söylüyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'Biz uzlaşmaya varız' diyerek bize kapıyı açtı. Açılan kapı ile birlikte süreç yeniden başladı. Bana göre Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi hayata, geleceğe çok sığ taraftan bakan bir ana muhalefet partisi. Gönül isterdi ki o da uzlaşmanın bir parçası olsaydı, fikrini söyleseydi. Bir tane öneri sunsaydı ama hep 'Olmaz' ve 'Hayır' dedi. Bu hayırcı zihniyet aslında Türkiye’nin gelişimi önündeki en önemli engellerden biri maalesef. Ben iktidar partisinden biri olarak muhalefetin hayata baktığı o daracık pencereyi Türkiye için çok büyük kayıp olarak görüyorum. Biz MHP ile bu ülkenin geleceğini aydınlık yarınlara ulaşma azmini ve iddiasını destekleyecek bir güçle yola başladık."dedi.

 

“Türkiye çok badireler atlattı”

Karaaslan, referandum sürecince 'hayır'cıların çeşitliliğinin arttığı belirterek şunları söyledi: "Bugüne kadar hiçbir şekilde bir araya gelemeyen ekstra gruplar bir anda bir araya geldiler. Sonra CHP parti logosu kullanmamaya karar verdi. Bir parti düşünün kendi logosunu kullanmadan kampanya başlattı. Bilmiyoruz şu anda dolaşan kim kimin arabasıdır. Karşımızda kurumsal kimlik olmadan yapılan bir kampanya var. Biz her zaman olduğu gibi şeffaf, açık, net, ne istediğini bilen ve ne istediğini millete iyi ifade edebilen bir bakış açısıyla çalışmalara başladık. Bugüne kadar Türkiye çok badireler atlattı. Bunların ortak noktası, halk önemli konularda doğru karar verememe ihtimalini içinde saklar. O yüzden halka çokta önemli meseleleri sormamak ya da bu yetki vermemek gerekir. Bunu söyleyen bu bakış açısına sahip olan zihniyetin adı vesayetçi zihniyettir. Ve bu zihniyet Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bir çok kez devreye girerek Türk Demokrasisini kesintiye uğratmıştır. AK Parti kurulduğu günden beri halkın isteklerini, taleplerini, halkın uyarılarını, eleştirilerini, halktan gelen her şeye kapılarını tamamen açmış, ama aynı zamanda gönlünü açmış bir iktidar ve bakış açısından bahsediyoruz. Bu sistemde de 10-15 yıl sonra bir sıkıntı meydana gelebilir. Sıkıntı her ne olursa olsun dönüp dolaşıp hakemliğine başvuracağımız grup asla darbeciler, vesayetçiler değil karanlık odaklar değil, millet olacak. Millete diyeceğiz ki 'Bir sıkıntı var, senin hakemliğinde bunu çözmek istiyoruz, siyaset kurumu olarak biz çözemedik.' Sistem özünde bu."dedi.

 

 Karaaslan, kahvaltının ardından geçtiğimiz yıl Mardin’in Dargeçit mevkiinde şehit olan Uzman Onbaşı Cem Kanbur’un Muratbey Köyü'ndeki ailesini ziyaret etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin