Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HANGİŞİ MİLLETVEKİLLİĞİ BAŞVURUSU İÇİN İSTİFASINI VERDİ

Türkiye Kamu-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adaylığı için görevinden istifa etti.

Okunma: 669

18.03.2023 12:34

Facebook'ta Paylaş

Türkiye Kamu-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek milletvekilliği adaylığı başvurusu için istifasını teslim etti. Hangişi’ye istifası esnasında MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, yönetim kurulu üyeleri ve sevenleri eşlik etti.

Hangişi adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Memuriyetten, 15 yıldır üstlendiğim Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanlığı görevlerinden istifa ederek; MHP Bartın 2. sıra Milletvekili adayı olarak siyasi hayata geçiş yaptık. Yıllardır üstlendiğimiz tüm işlerimizi, kamu görevimizi ve sendikal çalışmalarımızı sorumluluk bilinciyle, yüksek konsantrasyonla yerine getirmeye çalıştık. Bugünden sonrada üstlendiğimiz bu ulvi görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Çıktığımız bu yolda tüm arkadaşlarımızın, eş, dost, konu, komşu, akraba, kamu çalışanlarının dualarına ve desteklerine ihtiyacımız var. Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik yaptığı açıklamada ise Hangişi’nin ikinci sıra aday gösterileceğini ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adaylarını belirleme çalışmalarımızın ardından Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bilgileri ve talimatı, Teşkilat İşleri Başkanlığımızın kabulüyle ikinci sıra adayımız Kamu-Sen’de ve Türk Eğitim Sen’ de uzun yıllar başkanlık yapmış eğitim camiasının değerli hocalarından Sezai Hangişi görevinden istifa etmiştir. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin.”diye konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin