Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HAYAT BOYU ÖĞRENME PROJESİ DEVAM EDİYOR

Hayat Boyu Öğrenmede Milenyum Sınıfları

Okunma: 2837

24.10.2016 16:32

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) tarafından yürütülen “Hayat Boyu Öğrenmede Milenyum Sınıfları” Avrupa Birliği (AB) Projesi devam ediyor.

 

Bartın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) tarafından hazırlanan “Millenium Classrooms In The Lifelong Learning” (Hayat Boyu Öğrenmede Milenyum Sınıfları) Avrupa Birliği (AB) Projesi sürdürülüyor.

 

Bu kapsamda gerçekleştirilen Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Projesi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında destekleniyor. İtalya ve Malta’da gerçekleştirilen eğitimlere katılan Bartın Üniversitesindeki 7 eğitmen, hayat boyu öğrenme becerileri konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

 

“Hayat Boyu Öğrenmede Yeni Yöntemler Uygulanacak”

 

BÜNSEM Araştırma ve Projeler Sorumlusu Çev. Neslihan Köse, İtalya ve Malta’da gerçekleştirilen eğitimlerin önemine vurgu yaparak, “Projenin hareketlilik faaliyetleri kapsamında İtalya ve Malta’da konuyla ilgili çeşitli eğitimlere katıldık. Öğretme ve öğrenme becerilerinin geliştirilmesi ile hayat boyu öğrenmede ters yüz sınıflar başlıklarında bilgiler edinip, bu konular üzerinde tartışma olanağı bulduk. Amacımız; proje ile yaşam boyu öğrenmede yeni öğrenme stratejileri uygulanması ve eğitimlerde verimliliği artırmak.” dedi.

 

“Hayat Boyu Öğrenme Projeleri Artırılmalı”

 

Hayat boyu öğrenme konusunun önemli olduğuna da değinen Köse, projelerin artırılması noktasında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini kaydetti. Köse, “Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği projesi yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında üniversitemiz Proje ve Teknoloji Ofisi alt koordinatörlüğü Uluslararası Projeler Koordinatörlüğünde anlatıldı. Bilgilendirme toplantısında Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri konusunda bilgiler verildi. Ayrıca proje kapsamında İtalya ve Malta’daki eğitimlerden bilgiler paylaşıldı. Bu sayede gelecek dönemde yapılabilecek projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.” diye konuştu. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594859635.212020-07-16 03:33:55