Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HEMA TİS GÖRÜŞMELERİNDE TOPLAM 53 MADDE KABUL EDİLDİ

Hattat Enerji ve Madencilik A.Ş. Amasra İşletmesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren, 01 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasını kapsayacak ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Hattat A.Ş. arasında sürdürülen 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumu Sakarya’da gerçekleştirildi. İlk oturumda 36 maddenin kabul edildiği görüşmelerin ikinci oturumunda ise 17 asıl madde ve 1 de ek madde kabul edildi. İki oturum sonunda 53 asıl, 1 ek madde kabul edilmiş oldu.

Okunma: 2268

08.05.2019 12:37

Facebook'ta Paylaş

Hattat A.Ş. 4’üncü Dönem TİS ikinci oturumuna; GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi Halil Beyanal, GMİS’e bağlı Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve Şube Yöneticileri,  Hattat Holding Yetkilileri ile GMİS TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

HATTAT A.Ş. 4. Dönem TİS, 65 maddeden oluşuyor

Hattat Enerji ve Madencilik A.Ş. ile GMİS arasında sürdürülen 4’üncü Dönem Toplu İş Sözleşmesi 65 asıl, 5 Ek maddeden oluşuyor.

İlk oturumda 36 maddenin kabul edildiği görüşmelerin ikinci oturumunda ise 17 asıl madde ve 1 de ek madde kabul edildi.

İki oturum sonunda 53 asıl, 1 ek madde kabul edilmiş oldu.

Hattat TİS görüşmelerinin üçüncü oturumu ise 28 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin