Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
HER ŞEY TAMAM AMA İNŞAAT İZNİ YOK!

İmar, kanalizasyon, yol, elektrik ve telefon hatlarının olduğu bölgede neden inşaat izni yok?

Okunma: 7237

08.11.2016 15:52

Facebook'ta Paylaş

Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın Kaynarca mevkiinde bulunan sahibi olduğu arsalara belediye tarafından inşaat izni verilmemesini sert dille eleştirdi.

 

 

Ercan Aydın Kaynarca bölgesinde kendisi gibi birçok arsa sahibinin Belediye ve DSİ arasındaki belirsizliklerden doğan “Taşkın Sel Sınırı” nedeniyle bir türlü inşaat izni alamamasını önce sosyal medya hesabından ardından BTV ekranlarından gündeme taşıdı.

 

 

Elimde olan belgeye göre buranın imar durumu var

 

 

Söz konusu arsaların imarı, yolu ve kanalizasyonu olmasına karşın inşaat izninin verilmediğini belirten Aydın,  “Bir İnşaat Yüksekokulu mezunu olarak imar konusunda benim sorularıma cevap versinler. Yıllardır bu konu ile ilgili konuşuyoruz, yazışıyoruz. Belediye ile sürekli yazışmalar yapıyoruz. Onlarda inatla aynı yazıları bize gönderiyorlar. Bunun nedeninin ne olduğunu ben merak ettim ve sosyal medya hesabımdan sordum. Şimdi buradan da sormak istiyorum. Özellikle Belediye Başkanımız Cemal Akın’a sormak istiyorum. Bu konuda beni aydınlatsınlar. Daha önceki süreçte bu konuya ilişkin benim açıklamalarımın ardından Bartın Belediyesi bir yeri imara açarken 9 kurumdan izin aldığını belirtti. Yani 9 kurumdan olumlu görüşleri aldıktan sonra arsaları imara açtıklarını belirtti. Şu anda elimde olan belgeye göre de buranın imar durumu var.” Dedi.

 

Irmaktan 11.50 metre yükseklik var

 

Söz konusu arsaların daha önce 2004 yılında dönemin Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya zamanında B18 olarak imara açıldığını da sözlerine ekleyen Aydın, “Burada ki arsa sahipleri yerlerini verirken 3 katlı imar verilecek şekilde arazilerinde ki yol paylarını terk etmişler. Burada ırmaktan 11.50 metre yükseklik var. Yani Belediye Sosyal Tesislerinin yapıldığı yine Bartın’da birçok binanın yapıldığı bölge buradan alçakta. Zamanında DSİ’de birisi taşkın sel sınırı olarak eliyle bir çizgi çizmiş. Demiş ki; ‘Sel buraya kadar çıkar ya da çıkmaz.’ Belediye şu anda bunu bahane ederek DSİ’yi öne atıyor. Ben tekrar soruyorum. Buranın yola terkini yapmış mıyım? Yapmışım. Yolu açmışsın, kanalizasyon logarları da var. Elektrik direklerini getirmişsin. Telefon kabloları var. Biz size arsadan yol payını vermişiz.  Biz neye inanacağız. Valilik mi? Belediye mi? Çıkıp Milletvekili mi bir açıklama yapacak? Birisi çıkıp gerçekleri açıklasın.” Dedi.

 

 

İnşaat izni ne hakla verilmiyor

 

 

Aydın açıklamasının devamında şunları söyledi; “Ben şimdiye kadar bu şekilde konuşmadım ama yoruldum. Ben bu yerimi bankaya kredi kullanmak için ipotek vermişim. Kim gidiyorsa belediye diyor ki; ‘Buraya inşaat izni yok.’ Peki inşaat izni yoksa bu imar ne? Bana inşaat izni ne hakla verilmiyor. Biri çıksın bunu açıklasın. Bu kadar bir insanın ekmeği ile oynanmaz. Burada taşkın sel sınırı var diyorlar. Bende soruyorum Bartın’ın neresinde taşkın sel sınırı yok? Eğer böyle giderse Bartın’da kimse inşaat yapamaz. Olay nereye gider bilemem. Yazıktır, kimsenin ekmeği ile oynamayın. Bartın’ın önünü açın. Sel olacaksa o benim sorunum olsun. Desinler ki su basmanını 1 metre yukarı kaldır bende kaldırayım. Ya da benim imarımı iptal edip tazminatımı öde. Belediye olarak ver benim paramı. Kimse kimseyi kandırmasın. DSİ izin vermiyor denilmesin. DSİ zamanında izni vermiş. Zaten DSİ izin vermese sen bu imarı yapamaz veremezsin. Ben bu konuda net bir cevap istiyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594339544.732020-07-10 03:05:44