Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU AFET BÖLGESİNİ BİR KEZ DAHA ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinin ardından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak ve zarar/hasar tespit çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısına katılmak üzere Abdipaşa’yı bir kez daha ziyaret etti.

Okunma: 283

06.09.2021 11:58

Facebook'ta Paylaş

Toplantı öncesi vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Devletin her zaman vatandaşlarını yanında olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu,  "Karşı karşıya kaldığımız afet büyük. Metrekareye yer yer 400 kilogram üzerinde yağmur aldı. Türkiye'de çok kolay görünmeyen ve burada da bakanlarımızla Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm kurumlarımız, Valiliğimiz, milletvekillerimiz, belediyelerimiz, yerel yönetimlerimiz, vatandaşımız, polisimiz, jandarmamız, DSİ ve karayollarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız herkes bir mücadele ortaya koydu. Belki de çok zor olarak karşı karşıya kaldığımız durumun telafisinin çabuk bir zamanda vatandaşımızın yaralarının sarılması için hep birlikte çaba sarf ettik. Devlet bütün gücünü burada ortaya koyuyor. Derelerin ıslahından tutup köprülere kadar, alınacak tedbirlere kadar her türlü adım gerçekleşti. Allah devletimizden razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Yine özellikle kayıplarda sabır gösteren milletimize de şükranız. Onlara geçmiş olsun ve baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Sonuna kadar devlet olarak yanınızdayız. Cumhurbaşkanımızın çalışma arkadaşları olarak da yanınızdayız. Bu işler derlenip toparlanıp eski halinden daha iyi hale geldiği an itibariyle işimiz bitmiş olacak. Bütün dünyaya örnek gösterilecek afet yönetimi ve afet organizasyonu söz konusu. Altyapılarımızı da güçlendirdiğimiz yerler var. Bunlardan bir tanesi de Bartın'da. Eğer zamanında bu barajlar yapılmamış olsaydı bugün belki de daha büyük bir felaketin bilançosunu hep beraber yaşıyor olacaktık. Bir taraftan altyapımızı güçlendiriyoruz, bir taraftan da afet yönetimimizi en üst seviyeye çıkartıyoruz.” dedi.

Ardından Abdipaşa Belediyesi sosyal tesislerinde zarar/hasar tespit komisyonu değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakan Soylu’ ya ziyaretinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Sinan Güner, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ersin Aslan, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin, DSİ. 233. Şube Müdürü Sancar Biçer, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve kurum amirleri eşlik etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin