Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İL GENEL MECLİSİ BİR SOSYAL PROJEYE DAHA İMZA ATTI

Bartın İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarında bir sosyal projeye daha destek vererek imza attı. İl Genel Meclisi, Özel İdarenin mülkü olan Kozcağız Aile Sağlığı Merkezinin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ‘Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın’ projesi kapsamında Vakfa tahsis talebini oy birliği ile kabul etti.

Okunma: 510

06.07.2020 18:33

Facebook'ta Paylaş

Konuyla ilgi açıklamada bulunan Bartın İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, “Özel İdaremizin mülkü olan Kozcağız Aile Sağlığı Merkezimizin Sosyal Yardımlaşma Vakfının Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın Projesini gerçekleştirmek amacıyla Mayıs ayında tahsis talebinde bulundular. Geçen süre içerisinde dosya ilgili komisyonlarda değerlendirildi. Temmuz ayı toplantılarının 2.birleşiminde de Sosyal Yardımlaşma Vakfının tahsis talebi Meclisin oy birliği ile kabul edildi.”dedi.

 Projenin gelişme süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Dursun, Türkiye-Japonya Parlamentolar arası Dostluk Grubuna Başkanlık eden Milletvekili Yılmaz Tunç’un girişimleriyle Japonya Büyükelçiliğince yürütülen “ Japonya Yerel Projelere Hibe Programı” kapsamında "Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın" Projesine Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılacak Kadın Mesleki Eğitim Merkezi için Japonya’dan 89 bin dolarlık hibe desteğinin alınmasını sağladığını, bunun yanında Özel İdarenin de böylesine önemli bir projeye 95.000.00 TL öz kaynağından kullanacağı ödenek ile de proje ortağı olacağını, bu nedenle Kozcağız Eski Aile Sağlığı Merkezi binasını projenin Sosyal Yardımlaşma Vakfına ayni hak tesisi yöntemiyle tahsis edildiğini ifade etti. Yine proje ortağı olunması nedeniyle de mevcut projenin 2020 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alındığını söyleyen Başkan, özellikle dezavantajlı kadın gurubuna hitap edecek olan bu projenin hayata geçirilmesinde çok önemli katkıları olan başta Milletvekili Yılmaz Tunç'a yine projenin hayata geçirilmesine katkı sağlayan Bartın Valisi Sinan Güner’e teşekkür etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597060220.27782020-08-10 14:50:20