Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İL GENEL MECLİSİ’NDE DENETİM KOMİSYONUNA ÜYE SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bartın İl Genel Meclisi’nin 4’üncü Birleşimi İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Denetim Komisyonuna üye seçimleri gerçekleştirildi. Oylama sonucunda komisyona Atnen Aydoğan, Bekir Karabacak, Ayhan Özçelik, Ali Eyüp Ustaoğlu ve Abdullah Kaleli seçildi.

Okunma: 59

08.01.2021 15:19

Facebook'ta Paylaş

5 gündem maddesi ile başlayan ve 1 gündem maddesinin daha eklenmesiyle birlikte devam eden toplantıların 4’üncü Birleşimde Denetim komisyonuna üye seçilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşüldü.

Denetim Komisyonuna Üye Seçimi ile ilgili açıklama yapan Meclis Başkanı Kenan Dursun; 5302 sayılı Özel İdare Kanunun 17.maddesi gereğince  ‘İl genel meclisi her yıl ocak ayında yapılacak olan toplantısında il özel idaresinin bir önceki yıla ilişkin  gelir ve giderleri ile ilgili hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla üye sayısı üçten az beşten fazla olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur.’  hükmü gereğince  5 kişilik denetim komisyonunun mecliste yapılan gizli oylaması sonucu seçimlerin tamamlandığını söyledi. Oylama sonucunda  Atnen Aydoğan, Bekir Karabacak, Ayhan Özçelik, Ali Eyüp Ustaoğlu ve Abdullah Kaleli’den oluştuğunu belirterek Denetim Komisyonuna seçilmiş olmaktan da onur duyduklarını ifade etti.

Başkan Dursun ayrıca Meclis toplantılarının tamamlanmasının ardından komisyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ve bu ayın diğer aylardan farklı olarak meclis üyelerinin hem ihtisas komisyonlarında hem de seçilen üyelerin denetim komisyonlarında görev alacak olmalarından dolayı görevlerinin ve sorumluluklarının bir kat daha arttığını belirtti. Yapılacak çalışmalarda meclis üyelerine başarılar ve kolaylıklar diledi. 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin