Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İL GENEL MECLİSİ’NDE TURİZM VURGUSU

Bartın İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantıları başladı. 2 gündem maddesiyle başlayan toplantıların ilk birleşiminde turizm vurgusu yapıldı.

Okunma: 736

02.07.2024 16:40

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı mesaisi başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Turhan Kalaycı’nın Ankara Kızılcahamam’da AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda olması nedeniyle toplantıya Başkan Vekili Cumhur Işık başkanlık yaptı.

Meclis’in ilk birleşiminde gündemde yer alan Gömü Köyü İmar Planları ile komisyon raporu görüşüldü.

Turizm tesisi amaçlı imar planı yapılmak istenen parsel ile ilgili hazırlanan dosyanın görüşüldüğü toplantıda ilgili kurumlardan gelen cevap yazıları değerlendirildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonunun uygun gördüğü turizm tesisi amaçlı yapı imar planı yapılmasını içeren dosya Meclis tarafından kabul edildi.

Turizme dikkat çekildi

Dosyanın görüşülmesinin ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Hakan Ceylan turizmden Bartın’ın daha fazla pay alabilmesi için Meclis olarak bir çalışma başlatılmasını önerirken geç kalınmadan gerekli adımların atılmasını talep etti. Ceylan konuşmasında, “Meclis olarak Bartın’ın turizm bölgesi ilan edilmesiyle ilgili bir çalışmanın başlaması lazım artık. Bu konuyla ilgili artık bir çalışma başlatmamız lazım. Bir girişim başlatmamış lazım.”dedi.

“Bartın’ın turizmden en fazla payı alabilmesi için birlikte hareket edeceğiz”

Meclis Başkanı Cumhur Işık ise Bartın’ın turizm pastasından en fazla payı alabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğini ifade ederek Meclis’in bu çalışmayı yapacağına olan inancını dile getirdi. Işık şöyle konuştu, “Bartın sular şehri, Karadeniz’in incisi diyoruz. Bu konuda da önümüzdeki süreçte Meclis çalışmalarıyla Bartın’ın turizmden en iyi faydalanması pastadan en fazla payı alabilmesi için birlikte hareket edeceğiz. Birlik ve beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.”

Yıldırım IPARD projelerine dikkat çekti

MHP’li Meclis Üyesi Aynur Yıldırım ise son dönemlerde artan IPARD projeleri hakkında bilgi vererek projelerden ülkemizin daha çok faydalanması gerektiğini ifade etti. Yıldırım Bartınlı girişimcileri de IPARD programlarına projeleriyle başvurmalarını isterken yüzde 60- yüzde 70 oranlarında destek alabileceklerini ifade etti.  

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin