Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İL ÖZEL İDARESİ HASANKADI’DA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORHasankadı beldesinde meydana gelen sel afetinde zarar gören 13 köyde Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor.

Hasankadı beldesinde meydana gelen sel afetinde zarar gören 13 köyde Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor.

Okunma: 1465

22.06.2019 18:06

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdaresi Hasankadı beldesinde meydana gelen sel afetinde zarar gören 13 köyde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bartın İl Özel İdaresi tarafından çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce 14 iş makinesi ve 20 personel ile Özbaşı Köyü Hepler Mahallesi ve Özbaşı grup yolunda 6 km’lik mesafede çalışmalar yapılarak yol ulaşıma açıldı.

Aşağıdere Köyü Yukarı mahallede 1 km mesafede tıkanan 2 noktada kutu menfez yapımı ile yolda çalışmalara devam ediliyor.

Bakioğlu Köyünün baraj yolunun selden zarar gören 2 km’si yapıldı. 500 metre mahalle içinden geçen derenin temizliğine ve söz konusu yolun Bakraçboz bağlantısının yapımına da devam ediliyor.

Avgölü Köyünde Merkez mahallede toprak kaymasına maruz kalan bir evin heyelan temizliği yapılarak sıkıntıya maruz kalan kısmı temizlendi. Ayrıca Avgölü Köyü içerisinde ulaşımı sağlayan 1 km’lik asfaltın iyileştirilmesi yapıldı. Köydeki çalışmalar devam edecek.

Hasankadı Irmağı üzerindeki Hanyeri Köprüsünde tıkanan ayaklar açıldı.

Aynı ırmak üzerindeki Akbaş-2 ve Akbaş-3 köprüsünün tıkanan ayakları açıldı.

Akbaş-1 köprüsünde tıkanan ayakları açıldı ve her iki yakada göçen yaklaşım platformları doldurularak taş tahkimat yapımına başlandı. Çalışmalar devam ediyor.

Bakraçboz Köyü Bodra Mahallesinde heyelan temizlikleri tamamlandı. Özet olarak 4 köprünün ayaklarının temizliği ve 10.5 km’lik yolda heyelan temizliği ve bir köprüde yaklaşım platformlarının dolgu çalışmaları yapıldı.

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin