Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İLÇELERDE AK PARTİ’NİN ADAYIYLA SEÇİME GİDİLECEK

Bartın’da 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için önemli bir eşik daha geçildi. AK Parti ve MHP Bartın’ın Amasra, Ulus ve Kurucaşile ilçelerinde seçimde ittifak yapma kararı aldı. Alınan karara göre Amasra, Ulus ve Kurucaşile’de MHP aday çıkarmayarak seçime AK Parti’nin çıkaracağı aday ile gidilecek. Beldelerde ise AK Parti ve MHP kendi adaylarıyla yarışa girecek. Kararın hem AK Parti hem de MHP genel merkezlerinin onaylanmasının ardından AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan ve MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik düzenledikleri ortak basın toplantısı ile alınan kararı ilan ettiler. Arslan yaptığı açıklamada beldelerde ittifakın ruhuna zarar gelmeyecek şekilde centilmence bir yarış içinde olacaklarını ifade ederken kendisini en iyi ifade eden adayın kazanacağını söyledi. Özçelik ise açıklamasında ilçelerde AK Parti’nin başkan adayı MHP teşkilatları olarak birlik ve beraberlik içerisinde destekleyeceklerini vurguladı.

Okunma: 572

05.02.2024 10:37

Facebook'ta Paylaş

AK Parti ve MHP Bartın’ın ilçelerinde ittifak ile seçime gitme kararı aldı. Alınan karara göre Amasra, Ulus ve Kurucaşile’de AK Parti aday çıkarırken MHP aday çıkarmayarak AK Parti’nin adaylarını destekleyecek. Kozcağız, Abdipaşa, Kumluca ve Hasankadı beldelerinde ise her parti kendi adayıyla seçime girecek.

AK Parti ve MHP genel merkezlerinde alınan ve onaylanan kararın ardından AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan ve MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik tarafından Gazhane Parkı’nda ortak basın toplantısı düzenlendi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ve teşkilat üyelerinin de katıldığı toplantıda alınan karar basın mensuplarıyla paylaşılarak sürecin hayırlı olması dilendi.

Özçelik, “Birlik ve beraberlik içerisinde destekleyeceğiz”

Toplantıda ilk olarak söz alan MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik yaptığı açıklamadaBartın merkez ilçede AK Parti’nin aday çıkarmayarak MHP adayını destekleme kararı aldığına dikkat çekerek, “Bugün burada Cumhur İttifakı ruhuna dayalı 31 Mart mahalli idareler seçimleriyle ilgili yapmış olduğumuz çalışmalardan sonra bir araya geldik. Biliyorsunuz Bartın'da Cumhur İttifakı ruhu gereği Milliyetçi Hareket Partisi'ne bırakıldı ve Adalet ve Kalkınma Partisi aday çıkartmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Beyi destekliyor. Genel merkezimizin bize vermiş olduğu bilgiye göre de Bartın'da üç ilçede Milliyetçi Hareket Partisi'nin aday çıkartmayacağı, Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından çıkartılacak adayı Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımızla beraber aynı ruhla birlik ve beraberlik içerisinde destekleyeceğimiz ifade edildi. Amacımız bir olmak, beraber olmak, iri ve diri durmaktır. İnşallah Rabbim hayırlı uğurlu eyler. Bu üç ilçemizi birlikte bu ruhla kazanır ve hem belediyecilik anlayışındaki yerel üretken belediyecilik anlayışı aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, Sayın Bakanımız Yılmaz Tunç'un ve aynı zamanda milletvekilimizin katkılarıyla ülkeye de çok büyük hayırlı hizmetlere vesile oluruz.”dedi.

 

Arslan, “Beldelerde kim kendini daha iyi ifade ederse kazanan o olacak”

 

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ise yaptığı açıklamada yapılan birliktelikten güzel sonuçlar çıkacağına inandığını ifade ederek özellikle Amasra’da bir ilki gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. İl Başkanı Arslan, “Yaklaşık Kasım 15 gibiydi. Bu süreçlerle ilgili Ercüment Başkan'ımızla bir araya gelip istişare etmiştik. Bu süreci burada iki il başkanlığı olarak idare ettik. Ama tabii nihai karar genel merkezindi. Başkanımız sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Genel Başkan Sayın Cumhurbaşkanımız en nihayetinde hepinizin bildiği üzere Bartın'da il belediye başkanı adayımız olarak şu anda da başkanımız olan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nu Milliyetçi Hareket Partisi kurumsal kimliği adı altında aday gösterdi. Cumhur İttifakı paydaşı olarak, AK Parti olarak birlikte seçime gitme noktasında sahaya çıktık ve çalışıyoruz. Öncelikle tabii ki Bartın önceliğimiz. Sayın Başkanımız yeni bir dönem başlatacak. Bugüne kadar yapılanlar üzerine inşallah daha güzel hizmetlerle daha çok büyütme ve geliştirmeye devam edeceğiz. Öncelikle başta il başkanımız olmak üzere Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerinde ittifak sürecine gelinmesinde her kimin emeği varsa ki bu başlangıcı Ercüment Başkanımız başlattı. Sonra Cemal Başkanımız da müdahil oldu. İlçe başkanımız da aynı şekilde. Amasra’da da ilçe başkanımızla, ama en nihayetinde bu işin kararını siyasi büyüklerimiz verdi. Tüm emeği geçen kardeşlerim ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu sürecin hem Amasra'mız için hem de Ulus’umuz için hem de Kurucaşile’miz için hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.  

İnşallah bu birliktelik ben inanıyorum güzel sonuçlara vesile olacak. Amasra'mız inşallah bu sefer bir ilki başaracağız. İnşallah orada güzel bir uyum yakalayarak Amasra başta olmak üzere olmak üzere Cumhur İttifakı'nın paydaşı olarak sahada gereken gücümüz göstereceğiz. İnanıyorum ki bu süreci başarıyla tamamlayarak orada da güzel bir süreç yaşayacağımızı düşünüyorum. Kazanan öncelikle Bartın'ımız olsun, Amasra'mız, Ulus ilçemiz olsun sonunda bütün beldelerimiz olsun.  Kumluca'mız ve Hasankadı’da Cumhur İttifakının paydaşı olarak AK Parti aday çıkartacak. İnşallah Cumhur İttifakı'nın ruhuna asla zarar gelmesin. Orada kim kendini daha iyi ifade ederse orada kazanan da olacak. Tabii ben görmek isterim ki AK Partili bir belediye başkan adayı kazansın ama sonuçta memleket kazanacak.”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin