Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İNSANLIK ÖLMEMİŞ...

Şimdi ameliyat gününü bekliyor...

Okunma: 12034

15.11.2016 12:49

Facebook'ta Paylaş

35 bin TL’lik ameliyat ücreti 1 günde toplandı!

 

Bartın Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, bu kez de aynı üniversitenin Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nü okumaya başlayan 22 yaşındaki Merve Akgün’ün, yakalandığı beyin tümöründen kurtulacağı ameliyatın yapılması için gerekli olan 35 bin TL, sosyal medyada başlatılan kampanya ile bir gün içeresinde toplandı. Şimdi Merve ve ailesi, İstanbul’daki özel hastanede yapılacak ameliyat gününü bekliyor.

 

Bartın’da üniversite eğitimi gören Merve Akgün, bir süre önce baş ağrısı şikayetiyle Bartın Devlet Hastanesi’ne gitti. Yapılan tetkikler sonrası Merve’nin beyninde bir tümör olduğu tespit edildi. Doktorlar genç kıza, beynindeki büyük olan tümörün alınması için 2 hafta içeresinde ameliyat olması gerektiğini ve bu ameliyatın tam teşekküllü bir hastanede gerçekleşebileceğini söyledi. Hastane hastane gezen Merve, son olarak soluğu İstanbul’daki bir özel hastanede aldı. Buradaki doktor da aynı tanıyı koyarak acil ameliyat olması gerektiğini, ameliyat sonrası ise fizik tedavi ve kemoterapi uygulanacağını bildirdi. Doktorlar, SGK'nın bu özel ameliyatın giderini karşılamadığını belirtirken normal şartlarda 100 bin lira olan bu ameliyatı, Merve’ye 35 bin liraya gerçekleştirebileceklerini söyledi.

 

Arkadaşları sosyal medyada kampanya başlattı

 

Hastalığını öğrenince dünyası kararan Merve, ameliyatı için 35 bin lira gerektiğini öğrenince bir şok daha yaşadı. Merve’nin arkadaşları, sosyal medya hesaplarından “#BuAmeliyatYapılacak” hashtag’iyle yardım kampanyası başlattı. Babası Nejdet Akgün, fabrikada asgari ücret ile işçi olarak çalışan, annesi ise iş bulduğu günler temizliğe giden Merve, “Doktorlar, rahatsızlığımın ciddiyetini anlatınca, şoke oldum. Kör kalma, duymama, felç olma ihtimalimin olduğunu öğrenince gözyaşlarımı tutamadım. Çünkü benim ideallerim var. Onları gerçekleştirmem gerekiyor. Tehlikeli ve riskli olan ameliyatımı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaptıramadım. Bu ameliyatın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde olabileceğini söylediler. Bu hastanede de cihaz var yalnız doktorlar açığa alınmıştı. Zorunlu olarak İstanbul'da özel bir hastaneye gittim. Burada önce 100 bin lira fiyat verdiler. Durumu anlatınca rakamı 35 bin liraya düşürdüler. Bizim istenilen bu parayı da bulmamız mümkün değildi. Ben de yaşadıklarımı arkadaşlarıma anlattım. Onlar, sosyal medyadan kampanya başlattılar ve bir gün içeresinde gerekli olan para toplandı. Ve arkadaşlarım kampanyayı kapattılar. Şu anda dünyanın en mutlu insanı benim” dedi.

 

“Güzel haberlerini bekliyoruz”

 

Yaşadıkları kabusun, kızı için gerekli olan paranın toplanması ile şimdilik sona erdiğini söyleyen Nejdet Akgün, “Bir anda hayatımız karardı. Bizim 35 bin lirayı bulmamız mümkün değildi. SGK; kanser hastalarında kemoterapiyi, fizyoterapiyi karşılıyor. Fakat bu tür özel ameliyatların faturasını ödemiyor. Sosyal medyada başlatılan kampanya ile bir günde kızım için gerekli olan para toplandı. Merve bu hafta sonu veya pazartesi günü ameliyat olacak. Onun güzel haberlerini bekliyoruz" dedi.

 

“Hayallerim var”

 

Bartın Üniversitesinde Çevre Mühendisliğini bitirdiğini, çift anadal yaptığını ve ikinci üniversiteyi bitirmesi için 4 dersinin kaldığını da söyleyen Merve Akgün, şunları söyledi:

 

“Sınavlarıma girecektim. Böyle bir şeyi öğrendim. Evet ben 4 yılda 2 mühendislikten mezun olacaktım. Okulun derece öğrencilerinden biriyim. Hiç şüphelenmedim bu hastalıktan. Her baş ağrımda her dalıp donduğumda çok ders çalışıyorum yoğunluktan oluyor deyip geçtim. Ben hep güçlü, hep çalışkan bir kızdım. Şimdi de öyle. Hemen ameliyat olmam gerekiyor ve donanımlı bir hastanede ameliyat olmam gerekiyor. Bu noktada maddiyat karşıma duvar gibi çıktı. Devlet hastanelerinde bu kadar ciddi bir operasyon için yeterli donanım yok. Ben bu parayı toparlayıp başarılı bir doktora canımı emanet etmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun sesimi duyanlar olsun. Ben o ameliyat masasında kalmak istemiyorum daha 22 yaşındayım. Daha almam gereken ikinci diplomam var ve 22 yaşıma kadar sığdıramadığım gerçekleştirmek istediğim hayallerim var.”

 

Etiketler: Merve Akgün, ameliyat ücreti, bartın üniversitesi, bartın, bartın tv,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597287916.90112020-08-13 06:05:16