Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İREMSU, “EMPATİ KURDUM, GÖNDERDİM”

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrasında bölgeye gönderilen yardımlar kapsamında Bartın’da lise’de okuyan 1’ci sınıf öğrencisi İremsu Günsever’in (15), gönderdiği not İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından sosyal medya hesabında paylaşılmıştı. İremsu Günsever, o mektubu empati kurarak yazdığını söyledi.

Okunma: 847

05.02.2020 12:26

Facebook'ta Paylaş

Bartın Şerife Bacı Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi İremsu Günsever, 27 Ocak tarihinde ailesiyle hazırladığı yardım kolilerinin arasına yazdığı notla 10 lira harçlığını koydu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu mesajı sosyal medya hesabından paylaştı. İremsu Günsever notunda, “Sevgili kardeşlerim, merhaba. Ben İremsu. Bu kötü olayı yaşadığınız için çok üzgünüz. Allah bir daha yaşatmasın. Devletimiz, milletimiz, polisimiz, jandarmalarımız, AFAD’larımız, UMKE’lerimiz, Kızılay’ımız, ellerinden gelen en iyi şekilde yapıyorlar. Okul harçlığımdan size 10 lira yolluyorum. Yetmeyeceğini biliyorum ama az olsa da bir ihtiyacınızı görür. İnşallah yazdığım mektubu okursunuz. Bartın’dan sizler için dua ediyoruz. Allah’a emanet olun.” ifadelerini yazdı. İremsu’nun, bu yardımına kayıtsız kalmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “İyi ki varsınız” diyerek teşekkür etti.

İremsu Günsever yaptığı açıklamada, “O anda bizim başımıza gelebilir diye empati kurdum. O yüzden o notu yazdım. Aslında miktarda önemli değil onların bir ihtiyacını karşılasa yeter. Bir çocuğu olur ona bez alabilir. Notu yazdıktan sonra İçişleri Bakanımızı Süleyman Soylu hesabından seni paylaştı diye bana ablam haber verdi. Bende baktım çok duygulandım. Depremde hayatını kaybedenlere Allah rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya da çok teşekkür ederim.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1585649179.732020-03-31 13:06:19