Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
JAPONLAR “BİLİNÇLİ VE GÜÇLÜ KADINLAR DİYARI BARTIN” PROJESİ İÇİN GELDİ

Japon Büyükelçiliği Yerel Projelere 90.000 USD Hibe Programı kapsamında Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Bartın Valiliği Proje ekiplerinin katkılarıyla hazırlanan “Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın” isimli proje için Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Ekonomi Bölümü İkinci Katibi Toshifumi Endo ve Proje Uzmanı Gözde Gülşah Baskın Bartın’a geldi.

Okunma: 285

29.06.2019 13:27

Facebook'ta Paylaş

Japon Büyükelçiliği Yerel Projelere 90.000 USD Hibe Programı kapsamında  Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Bartın Valiliği Proje ekiplerinin katkılarıyla hazırlanan “Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın” isimli projenin ön değerlendirme aşaması başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bu kapsamda  projeyi yerinde incelemek ve detaylı değerlendirmelerde bulunmak üzere Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Ekonomi Bölümü İkinci Katibi Toshifumi Endo ve Proje Uzmanı Gözde Gülşah Baskın Bartın’a geldi. Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler ile Bartın Valiliği Proje ekibinin eşlik ettiği Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet ilk olarak Amasra’yı ziyaret ederek kendilerine tarihi ve turistik yerler tanıtıldı.

Bartın Valiliği ziyaretinde ise Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet  ilk olarak Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda Vali Yardımcı Hasan Ruhi Yaylacı başkanlığında toplantıya katıldı.

Proje ekibinin tanıtılmasıyla başlayan ve “Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın” projesinin görüşüldüğü toplantı, karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.  

Ardından Kozcağız beldesinde hayata geçirilmesi planlanan projenin mikro bir örneği olan ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezi tanıtılarak atölye çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet, proje ekibi  eşliğinde Kozcağız beldesinde yapılması planlanan proje alanını ziyaret etti.   Kozcağız Belde Belediye Başkanı Mustafa Karaman tarafından karşılanan heyet,  proje sahasında incelemelerde bulunarak  proje ekibinden bilgi aldı.

Proje ekibine  ayrıntılı çalışma ve ev sahipliği için teşekkür eden heyet daha sonra Bartın’dan ayrıldı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571060123.592019-10-14 16:35:23