Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAÇAK AVCILARA SIKI DENETİM

Tarım ve Orman Bakanlığı, denizlerde ve iç sularda su ürünleri kaynaklarının korunması ile sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla kaçak avcılığın önlenmesine yönelik olarak Bartın dahilTürkiye genelinde son 1 haftada 7 bin 535 denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde kaçak avcılıktan elde edilen 23,5 ton su ürününe el konulduğu bildirildi. Ayrıca 89 kişi ve işyerine idari para cezası uygulandığı açıklandı.

Okunma: 817

01.07.2024 10:42

Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada su ürünleri avcılığında sürdürülebilirliğin sağlanması ve yasa dışı avcılık ile mücadele kapsamında, Bakanlık olarak yoğun çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesine yönelik yıl boyu rutin denetimlere ek olarak ülke genelinde çapraz ve eş zamanlı denetimler de yapıldığının altı çizilen açıklamada son 1 hafta içerisinde ilimiz Bartın dahil 81 ilde denetim ve kontrol gerçekleştirildiği açıklandı.

Denetimlerin denizler, iç sular, karaya çıkış noktaları, nakil güzergâhları, balıkçı gemileri, balık halleri, balık unu-yağı fabrikaları ve perakende satış yerlerinde yapıldığına dikkat çekilen açıklamada “Ülke genelinde Bakanlığımızca yapılan 7 bin 535 kontrol ve denetimde kaçak avcılıkla elde edilen 23,5 ton su ürününe el konuldu. Su ürünleri mevzuatına aykırı faaliyette bulunan, yasa dışı avcılık yapan ve satışını yapan 89 kişi ve iş yerine idari para cezası uygulandı." Bilgisi verildi.

1 Ocak’tan bugüne 79 bin denetim

Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca 1 Ocak'tan bugüne kadar 79 bin denetim gerçekleştirildiği dile getirilerek,

“Ekiplerimiz, kaçak avcılıkla elde edilen 187 ton su ürününe el koymuştur. Yasa dışı avcılık faaliyetinde bulunan ve bu ürünlerin satışını yapan 1544 kişi/iş yerine toplam 26 milyon 992 bin 273 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, avlanma ruhsatına sahip olmayan ve kurallara uygun avlanmayan 25 adet gemi ve 854 adet muhtelif av aracına el konularak mülkiyeti kamuya geçirildi”

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin