Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAÇAK KESİM SORUŞTURMASINDA 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Ulus’ta ormanlık alanda kaçak kesim yaptırdıkları iddia edilen, Orman İşletme Müdürü, İşletme Şefi ve Orman Muhafaza Memurunun da aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı. İddiaya göre, ağaç kesimi için devletten 2 milyon TL para alındığı, ancak alınan paraya karşın kesilen ağaçların olmadığı bildirildi.Geçtiğimiz Temmuz ayında Ulus İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Bahçecik ve Kalecik köylerinde ormanlık alanda kaçak ağaç kesimi yapıldığı ihbarını aldı. Çalışma başlatan ekipler, ormanda kesilen ve daha sonra ilçe merkezine götürülen, 3 kamyon oduna el koydu. Gözaltına alınan 3 kamyon şoförü serbest bırakıldı. Daha sonra Ankara’dan gelen müfettişlerin orman sahasında yaptığı incelemelerin sonrasında önceki akşam jandarma ekipleri yeniden gözaltı işlemi yaptı. Gözaltına alınan Ulus Orman İşletme Müdürü Mustafa D., Ulus Orman İşletme Şefi Çağrı Reşat Ö., Ulus Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli orman muhafaza memuru Muharrem Ö. ile orman kesim müteahhitleri Hasan A., Musa U. ve Hüseyin T. adliye sevk edildi. 6 kişi nöbetçi mahkeme tarafından ‘Orman Kaçakçılığı’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi. İddiaya göre, ağaç kesimi için devletten 2 milyon TL para alındığı, ancak alınan paraya karşı kesilen ağaçların olmadığı bildirildi.

Okunma: 2592

05.10.2019 12:51

Facebook'ta Paylaş

Geçtiğimiz Temmuz ayında Ulus İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Bahçecik ve Kalecik köylerinde ormanlık alanda kaçak ağaç kesimi yapıldığı ihbarını aldı. Çalışma başlatan ekipler, ormanda kesilen ve daha sonra ilçe merkezine götürülen, 3 kamyon oduna el koydu. Gözaltına alınan 3 kamyon şoförü serbest bırakıldı.

Daha sonra Ankara’dan gelen müfettişlerin orman sahasında yaptığı incelemelerin sonrasında önceki akşam jandarma ekipleri yeniden gözaltı işlemi yaptı. Gözaltına alınan Ulus Orman İşletme Müdürü Mustafa D., Ulus Orman İşletme Şefi Çağrı Reşat Ö., Ulus Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli orman muhafaza memuru Muharrem Ö. ile orman kesim müteahhitleri Hasan A., Musa U. ve Hüseyin T. adliye sevk edildi. 6 kişi nöbetçi mahkeme tarafından ‘Orman Kaçakçılığı’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
İddiaya göre, ağaç kesimi için devletten 2 milyon TL para alındığı, ancak alınan paraya karşı kesilen ağaçların olmadığı bildirildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin