Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“KADINLAR GÜNÜ KEŞKE HER KADIN İÇİN KUTLANACAK GÜZELLİKTE OLSA"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Bankoğlu açıklamasında, "Dünya Kadınlar Günü keşke her kadın için kutlanacak güzellikte olsa."dedi.

Okunma: 625

08.03.2023 15:36

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Ne acıdır ki; yine ülkemiz kadınları ile kutlama yapabileceğimiz bir ortam yok. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı şimdilik 50 bin kişi olarak ilan edildi. Binlerce yurttaşımız kayıp. Kadınların yıllardır artan çilesine evlatsız anneler, öksüz çocuklar, doğmamış mezarsız bebekler eklendi.  Ekonomik buhranla yaşamaya çalışan, masaya bir kap çorba koyabilmek için sihirbazlık yapan, eşit işe eşit ücret alamayan, eril dilin şiddetini iliklerine kadar hisseden, mahalle baskısını siyaset kürsülerinden sallanan parmaklar ve edilen hakaretleri sindirmek istemeyen 2023 Türkiye’sindeki kadınlar.

Cumhuriyetin 100. Yılına girerken çizdikleri bu karanlık tabloyu sonsuza kadar duvardan indirmeye geliyoruz. Bizim kadın anlayışımız, Ulu Önderimizin Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken baş tacı ettiği kadındır. Atatürk’ün “Omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksınız” diyerek tesis ettiği eşitliği, özgürlüğü, saygıyı ve elbette nezaketi getirmek için yola çıktık.

Sorumsuzluk ve beceriksizlik yüzünden hayatını kaybeden tüm depremzedeleri, karanlık zihniyetlerin İstanbul Sözleşmesi korkusuyla katillere feda ettiği tüm kadınları rahmetle anıyorum. Sözümüz olsun, kutlanacak 8 Mart’lar yakındır.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin