Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KALAYCI BİLSEM’İN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı beraberindeki heyetle birlikte Bartın Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi'n (BİLSEM) ziyaret etti. Kalaycı ziyaretinde BİLSEM’de eğitim gören öğrencilerle sohbet ederek BİLSEM’in faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Okunma: 209

21.12.2021 14:49

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, beraberinde İl Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Hakan Yurtsever, İl Kadın Kolları Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Özge Nur ile birlikte Bartın Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi'ni (BİLSEM) ziyaret etti.

“Gelecekte adından söz ettirecek işler ortaya koyacaklar”

Dünyada güçlenmenin yolunun artık bilim ve teknolojiden geçtiğini ifade eden İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Etkin ve yetkin insan kaynağını yetiştirmede BİLSEM'ler önemli bir eğitim merkezi konumundadırlar. İnşallah gelecekte adından söz ettirecek işler ortaya koyacaklar. İnanıyorum ki yakın bir gelecekte ülkemiz, teknoloji ve bilimde bileği bükülmez bir güce erişecek.”dedi.

“BİLSEM'i Bartın'a kazandırdığımız için mutluyuz”

Dünyanın her yerinde özel yetenekli çocuklara yönelik farklı eğitim programlarının uygulandığını hatırlatan Kalaycı, bu bağlamda zorunlu eğitim dışında çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerini geliştiren BİLSEM'i Bartın'a kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Türkiye'yi havacılık ve uzay alanında dışa bağımlılıktan kurtaracak, bu alanda rekabetçi bir konuma getirecek Milli Uzay Programı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını hatırlatan Kalaycı, BİLSEM'in de bu konuda katkı yapacağını dile getirdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin