Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KALAYCI: “ISLAH PROJESİYLE ‘TAŞKIN SEL SINIRI’ PROBLEMİ ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Irmağında gerçekleştirilecek Islah Projesi ile beraber ‘Taşkın Sel Sınırı’ probleminin çözüme kavuşacağını söyledi. İl Başkanı Kalaycı, Islah Projesi ile beraber Taşkın Sel Sınırı nedeniyle başta sanayi bölgesindeki mülk sahipleri ve esnafların yanı sıra birçok vatandaşa mağduriyet yaşatan konunun çözüme kavuşacağını ifade ederek, “Bir iki ay içerisinde Genel Müdürlükten talimatla Irmak Islah Projesinin ihalesi yapılacak. Bu ihaleden sonra Taşkın Sel Sınırı konusu tamamıyla çözüme kavuşmuş olacak ve böylece mağduriyetlerin de önüne geçilecek.”dedi.

Okunma: 171

21.11.2022 16:50

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, DSİ 23. Bölge Müdürü Yasin Devrim ile birlikte Bartın Irmağında Islah Projesinin gerçekleşeceği alanlarda incelemelerde bulundu.

İl Başkanı Kalaycı,  Bartın Irmağında gerçekleştirilecek Islah Projesi ile beraber Taşkın Sel Sınırı nedeniyle başta sanayi bölgesindeki mülk sahipleri ve esnafların yanı sıra birçok vatandaşa mağduriyet yaşatan konunun çözüme kavuşacağını müjdeledi.

“Irmak Islah Projesinin ihalesi yapılacak”

Kalaycı yaptığı açıklamada, “Kamuoyunun da sıkça gündeminde yer alan bir Taşkın Sel Sınırı konusu var. TALVEG kodu konusunda problemlerimiz var. Bu TALVEG kodundan dolayı çok kişi mağdur. Ayrıca sanayimizdeki mülk sahipleri ve esnaflarımız bu durumun en büyük mağdurlarından biri. OTO sanayisinde iş yeri olan bir kişi ne banka kredisi kullanabiliyor ne de iş yerini değerinde satabiliyor. Bu haksızlığın ve mağduriyetin ortadan kalkması için Bölge Müdürümüz Yasin Devrim bugün Bartın’ımızı ziyaret etti. Sanayi bölgemizde ve ırmak hattı boyunca incelemelerde de bulunduk. İnşallah Bartın’da mağduriyetler yaratan Taşkın Sel Sınırı konusunu çözmüş olacağız. Bir iki ay içerisinde Genel Müdürlükten talimatla Irmak Islah Projesinin ihalesi yapılacak. Bu ihaleden sonra Taşkın Sel Sınırı konusu tamamıyla çözüme kavuşmuş olacak ve böylece mağduriyetlerin de önüne geçilecek.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin