Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“KALBİN İÇİN PEDALLA” BU PAZAR

29 Eylül Dünya Kalp Günü kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği işbirliği ile "Kalbin İçin Pedalla Dünya Kalp Günü Bisiklet Turu" gerçekleştirilecek. Etkinlik Pazar günü saat 12.00’da Gazhane Parkı’ndan başlayacak.

Okunma: 24141

28.09.2017 15:17

Facebook'ta Paylaş

Kalbin İçin Pedalla Grubu, Sağlık Bakanlığı, Türk Kardiyoloji Derneği, Salcano Bisiklet ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Türkiye’nin farklı illerinde eş zamanlı gerçekleşecek olan “Kalbin İçin Pedalla Dünya Kalp Günü Bisiklet Turu” Bartın’da da gerçekleştirilecek.

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği işbirliği ile 1 Ekim Pazar günü düzenlenecek olan etkinlikte kalp sağlığının ve spor yapmanın önemine dikkat çekilecek.

Etkinlik kapsamında Gazhane Parkından başlayarak İnkumu Kavşağı, Çatmaca Mevki, Bülent Ecevit Bulvarı, Kemer, Şadırvan, Hendekyanı, Kanlı Irmak Cadde ve Yalı olmak üzere Gazhane Parkında son bulacak olan bisiklet turu gerçekleştirilecek. Ayrıca bisiklet turuna katılamayanlar için de yalı mevkiinde yürüyüş yapılacak.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada ise etkinlikle ilgili olarak şu bilgilere yer verildi: “ Kalbin İçin Pedalla Grubu oluşumundan beri geleneksel olarak her yıl düzenlenen, geçen yıl yurt çapında 30 farklı temsilcilik, dernek ve gruplar ile bu yıl da sayıca daha fazla temsilcilikler, dernek ve grupların desteği ile gerçekleştireceği (Kalbin İçin Pedalla Geleneksel ”Dünya Kalp Günü” bisiklet turu) için beraberiz. Amacımız, Dünya Kalp Günü’nde kalp hastalıklarına dikkat çekmek, daha sağlıklı bir yaşam için hareketlilik ve bisikletli yaşam farkındalığı oluşmasına katkı sağlamaktır.

Etkinlik katılımcılarına, her yıl olduğu gibi Yeni Kalp Günü görselli t-shirt hediye edilecektir.

Bu anlamlı tura, bisikleti olan tüm halkımız davetlidir. Tarih: 1 Ekim 2017 – Pazar – 12.00 Yer: Gazhane Parkı”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin