Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAMPÜS VE YURTLARDAKİ GÜVENLİ EĞİTİM ÖĞRETİM ORTAMI DEĞERLENDİRİLDİ

Üniversiteler ile Yükseköğretim Kurumu Yurtları ve Öğrenci Yurtlarında meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli tedbirlerin aldırılması, Bartın’da güvenli öğretim ortamının devam ettirilmesi amacıyla, Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında “Üniversitelerde Güvenli Eğitim-Öğretim Ortamı Koordinasyon Toplantısı” yapıldı.

Okunma: 2893

26.09.2018 12:55

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında, Üniversiteler ile Yükseköğretim Kurumu Yurtları ve Öğrenci Yurtlarında meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli tedbirlerin aldırılması, Bartın’da güvenli öğretim ortamının devam ettirilmesi amacıyla, “Üniversitelerde Güvenli Eğitim-Öğretim Ortamı Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilik Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Zafer Çakan katıldı.
 
Toplantıda, üniversite ile öğrenci yurtları çevresinde okul ve yurt ile ilişiği olmayan kişilerin uzaklaştırılması, uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemin yapılması ve 2018-2019 akademik yılında Bartın Üniversitesi'nde eğitim-öğretim hizmetlerinin özgür ve güvenli ortamda sürdürülebilmesi amacıyla tüm emniyet tedbirlerinin alınması planlandı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise Bartın’da yaşayan öğrencilerin eğitim, öğretim hayatlarını huzur içinde geçirebilmeleri için Bartın Belediyesi olarak ne gereksiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin