Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KARADENİZ’DE 4’ÜNCÜ BARTIN’DA İLK

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterecek olan AKTIP Bartın Teknoloji Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş. özel istihdam bürosu İŞKUR İl Müdürü Ali Solak’ın takdim ettiği “Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi” ile resmen hizmete girdi. Hizmete giren Özel İstihdam Bürosunun ilimiz ve bölgemiz istihdamına katkı sağlayacağına inanılırken Bartın’da faaliyete geçen büronun Karadeniz’de 4’üncü, Bartın’da ise ilk olduğu vurgulandı.

Okunma: 477

06.05.2024 09:48

Facebook'ta Paylaş

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterecek olan AKTIP Bartın Teknoloji Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş. özel istihdam bürosu açıldı.

“İş arayan ve işverenlere hayırlı olsun”

Şirket Sahibi Refik Akmaz ile Özel İstihdam Bürosu Mesul Müdürü Esra Çınçın’ın da hazır bulunduğu, imza ve belge takdim töreninde söz alan Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Solak Özel İstihdam bürosunun ilimiz ve bölgemiz istihdamına katkı sağlayacağına inandığını belirterek, iş arayan ve işverenlere hayırlı olması dileklerini iletti.

“Hedef bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak”

Özel İstihdam Bürosu Şirket Sahibi Refik Akmaz; işsizliğin, ülkemizin önemli problemlerinden biri olduğunu, diğer yandan bölgemizde bir çok sektörde nitelikli işgücü temini konusunda çeşitli sorunlar yaşandığını, işsiz sayısındaki artış ve işletmelerin artan işgücü ihtiyacı arasında çelişkili bir durum söz konusu olduğunu, en değerli zenginlik olan insan kaynaklarından en iyi şekilde faydalanmak gerektiğini, yeni kurulan özel istihdam bürosunun işveren ve adaylar için doğru eşleştirmeler yaparak bölgesel kalkınmaya katkı sağlamayı hedeflediğini ve AKTIP Kariyer Akademi'nin Bartın ve bölgeye hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ifade etti.

Köyortası Mahallesi İskele Caddesi’nde hizmet verecek

İŞKUR'da yapılan belge takdim töreninde hazır bulunan Esra Çınçın ise, Köyortası mahallesi İskele caddesinde açılan “AKTIP Kariyer Akademisi Özel İstihdam Bürosu”nun mesul müdürü olarak görev yaptığını ifade ederek Özel İstihdam Büroları iş arayanların elverişli oldukları işlere yerleştirilmesine ve çeşitli işler için uygun işçiler bulunmasına aracılık yapmak veya geçici iş ilişkisi kurma faaliyeti yürütmek üzere İŞKUR tarafından izin verilen gerçek veya tüzel kişileri ifade ettiğini belirtti.

Çınçın şöyle devam etti, “Özel İstihdam Büroları iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyeti yapabilir, işgücü piyasası ile istihdam ve insan kaynaklarına yönelik hizmetleri yürütebilir, mesleki eğitim düzenleyebilir, yetki verilmesi hâlinde geçici iş ilişkisi kurabilirler”dedi.

Haber Merkezi

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin