Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KARADENİZ’DE ÜRETİM ARTIYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, katıldığı canlı yayın programında Bartın’ın açıklarında bulunan Sakarya Gaz Sahası’nda günlük 5 buçuk milyon metreküplük doğal gaz üretime ulaştıklarını açıkladı. Bakan Bayraktar açıklamalarında ayrıca üretimin artacağını ifade ederek, “Ağustos’ta 6 milyon metreküpü göreceğiz. 2025 başında 10 milyona ulaşmak istiyoruz. Sakarya Gaz Sahası’nın üretimi, 2047-2050’li yıllara kadar devam edecek.” diye konuştu. Bayraktar, Karadeniz’deki sahalar ile ilgili çok ciddi ortalık talepleri olduğunun da altını çizdi.

Okunma: 668

05.07.2024 10:45

Facebook'ta Paylaş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Kanal 7’de yayınlanan Başkent Kulisi programında canlı yayına katıldı. Bakan Bayraktar programda yaptığı açıklamalarda Bartın Amasra ve Zonguldak açıklarından çıkan ve Bartın’ın yanı başında yer alan Filyos’tan karaya çıkarılan ve işlenen Karadeniz gazı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bayraktar, her gün 130 milyon metreküp doğal gaza ihtiyaç olduğunu kaydederek Sakarya Gaz Sahası’nda günlük 5 buçuk milyon metreküp üretim yapıldığını bildirdi ve “2,4 hanenin ihtiyacını buradan karşılıyoruz.” dedi.

Üretim 2050’li yıllara kadar devam edecek

 Türkiye’nin dünyanın en büyük sondaj ve üretim yapan filolarından birine sahip olduğunu altını çizen Bayraktar, “Kendi gemilerimiz sayesinde 12 bin metreye kadar sondaj yapabiliyoruz. Çok daha ucuza çok daha hızlı yapıyoruz. Üç gemi aktif şekilde Sakarya Gaz Sahasının üretiminde çalışıyoruz. Ağustos’ta 6 milyon metreküpü göreceğiz. 2025 başında 10 milyona ulaşmak istiyoruz. Sakarya Gaz Sahası’nın üretimi, 2047-2050’li yıllara kadar devam edecek.” diye konuştu. Bayraktar, Karadeniz’deki sahalar ile ilgili çok ciddi ortalık talepleri olduğunun da altını çizdi.

 

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin