Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KARAKAŞ, “BAZI BURÇLARI YIKILAN BU KALEYİ YERELDE AYAKTA TUTACAK OLAN SİZLERSİNİZ”

CHP Bartın İl Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen programda konuşan CHP İl Başkanı Selim Karakaş yerel medyanın öneminde değinerek, “Ülkemizdeki havuz medyası sayesinde bazı burçları yıkılan bu kaleyi yerelde ayakta tutacak olan sizlersiniz.”dedi.

Okunma: 105

12.01.2022 13:12

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın İl Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Medcezir Kafede basın mensuplarını ağırladı.

Buluşmaya İl Başkanı Selim Karakaş, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdullah Kaleli ve Bahattin Kazguç, CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin, Ulus ilçe Başkanı Yaşar Yıldırım, Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Mazhar, Gençlik Kolları İl Başkanı Tuğçe Kaya ve Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl ve İlçe Yöneticileri Mustafa Özdemir ve Duygu Demirok kaıldı.

Sıcak bir ortamda karşılıklı sohbet şeklinde geçen buluşmada İl Başkanı Selim Karakaş ve Belediye Başkanı Recai Çakır basın emekçilerinin günlerini kutladı.

Karakaş, “Bu kaleyi yerelde ayakta tutacak olan sizlersiniz”

Programda konuşan İl Başkanı Selim Karakaş, “1914 yılında ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazetecilere yaptığı bir konuşmada kurduğu bir cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında bu cümle üstüne bile basın mensupları belki saatlerce ve hatta günlerce tartışabilir. Partimizin kurucusu Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaptığı bir toplantıda gazetecilere dönüp, “Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacak. Bir düşünce kalesi, bir düşünce kalesi yolu kalesi… Basın mensuplarından bunu istemek Cumhuriyetin hakkıdır” diyor. Gerçekten yazılmış ve planlanmış bir söz. Ülkemizde maalesef siyasi iktidar tarafından basının getirildiği noktayı hepimiz gayet iyi biliyoruz. Sizler benden daha iyi biliyorsunuz. Atatürk’ün yine bir sözü var… “Cumhuriyet rejimi demek demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir” diyor. Cumhuriyetten kastı demokrasi, insan hakları, özgür basın, ifade özgürlüğü ve bunların gerçek Cumhuriyet iradesini oluşturan halka ulaştırıldığı bir yer ve ulu önderimiz bunu Cumhuriyetin kalesi olarak değerlendiriyor. İşte ülkemizdeki bu havuz medyası sayesinde bazı burçları yıkılan bu kaleyi yerelde ayakta tutacak olan sizlersiniz. Bu toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Yeniden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüdüğü bu ortamda sizleri de dinlemek istiyoruz.”dedi.

Çakır, “Cumhuriyetin ve demokrasinin en önemli ve vazgeçilmez ayaklarından biri basındır

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ise konuşmasında şunları söyledi, “İl Başkanımız Selim Karakaş bugünün anlam ve önemine dair konuşmasında çok güzel bir çerçeve kurmuş oldu. Zaman zaman bir araya geliyoruz. Bizler yerel yönetim olarak basın mensuplarıyla her üç ayda bir yerelin gündemine ilişkin sohbet etmek üzere bir araya geliyoruz. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın’da bir araya gelmiş bulunmaktayız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Genelde sizler bizleri dinliyorsunuz. Bugün de bizler sizleri dinlemek istiyoruz. Cumhuriyetin ve demokrasinin en önemli ve vazgeçilmez ayaklarından biri basındır. Hem yereli hem geneli ile sorumluluklarınızı yerine getirdiğinize ve getireceğinize inancımız da tamdır. Tekrardan bu vesile ile gününüzü kutluyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından program çay sohbeti eşliğinde devam etti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin