Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KARANTİNAYA UYMAYAN 12 KİŞİ YURTTA TECRİT ALTINA ALINDI

Bartın Valiliği, evde karantina kurallarına uymayan 12 kişinin karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alındığını duyurdu. Yapılan açıklamada ayrıca bu şahıslar hakkında TCK 195. maddesi gereğince İki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı vurgulandı.

Okunma: 353

11.09.2020 12:39

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu kararlara istinaden evde karantina tedbirlerine uymadığı yapılan denetimlerde tespit edilen toplam 12 şahıs Valiliğimiz tarafından Karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alınmıştır.

Ayrıca hakkında evde karantina kararı olup ev ortamı müsait olmayan 10 vatandaşımız da aynı yurtta misafir edilerek izolasyon sürelerini sorunsuz tamamlamışlardır.

Koronavirüsle mücadelenin en temel hususlarından biri de filyasyon sonucu izolasyon altına alınan vatandaşlarımızın bu süreci toplum içine çıkmadan geçirmelerini sağlamaktır.

Yapılan denetimler sonucu izolasyon tedbirlerine uymayanların tespiti halinde bu kişiler belirlenen yurtta karantinaya alınmaya devam edilecektir.

Ayrıca, bu şahıslar hakkında TCK 195. maddesi gereğince İki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.”denildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601430627.2382020-09-30 04:50:27