Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KAYITLAR NISAN SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz Umre ibadeti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müftü Gündüz yaptığı açıklamada, Umre turları için Nisan sonuna kadar kayıtların devam ettiğini belirtirken Ramazan umresi için de Ramazan ayı içerisinde kayıtların yapılacağını söyledi. Müftü Gündüz açıklamasında şu ana kadar 200’e yakın Bartınlı Umreciyi Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla kutsal topraklara uğurladıklarını dile getirdi.

Okunma: 2411

28.01.2018 15:03

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz basın mensuplarına Umre ibadeti ile ilgili Bartın’da yapılan çalışmaları değerlendirdi. Müftü Gündüz yaptığı açıklamada Umre kayıtlarının devam ettiğini dile getirerek şu ana kadar 200 Bartınlı Umreciyi kutsal topraklara uğurladıklarını dile getirdi.

Umre kayıtları devam ediyor

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz yaptığı açıklamalarda şu satırbaşlarına değindi, “ Umre kayıtlarımız halen devam ediyor. Bir kısım umrecilerimiz gidip geldiler. Nisan sonuna kadar kayıtlarımız sürecek. Ramazan umremiz çok önemli. Ramazan umresi için Ramazan ayı içerisinde de kayıtlarımız olacak. Büyük illerle kıyasladığımız zaman umre konusunda eksikliklerimiz olduğunu görüyoruz.

2002e yakın Umreci gönderiyoruz”

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız bu anlamda hizmetlerini vatandaşlarımıza anlattık. 200’e yakın umrecimizi gönderiyoruz. Tabii bu sayı başkanlığımızla giden vatandaşlarımız. Şirketlerle giden vatandaşlarımız da var. Bu bir rekabettir. Bizim ‘neden şirketlerle gidiyorsunuz?’ sorusunu sorma hakkımız yok. İnsanlar kendi isteğiyle nereyi tercih ederse orası ile umreye gidiyorlar. Genel baktığımızda Bartın’dan epey bir umreci gidiyor. Ancak bizler vatandaşlarımızın devletin temsilcisi olan teşkilatımızla umreye gitmesini isteriz. Çünkü biz ticari bir gaye için yapmıyoruz. Hizmet için yapıyoruz. Diyanet teşkilatı orada her şeyiyle var. Kaliteli bir hizmet sunuluyor.”dedi.

Cenabı-ı Allah askerlerimize güç kuvvet versin”

İl Müftüsü Mahmut Gündüz ordumuzun Afrin’e karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı da değerlendirerek  duygularını şöyle paylaştı, “Her bir Türk insanın aynı düşüncede olduğunu düşünüyorum. Herkesin benim duygularımı paylaştığını zannediyorum. Harekâtın iyi gittiğini görüyoruz. Bize yakışan bir iş oluyor. Bu millet çok büyük bir millettir. Zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Dünya bu milletin varlığını, birliğini ve gücünü bir kaz daha görsün. İnşallah salimen oraları temizler döneriz. Allah’a şükürler olsun ki endişeye mahal bir durum yok. İnşallah kısa bir zamanda hayırlı bir netice ile sonuçlanır. Cenabı-ı Allah askerlerimize güç kuvvet versin.”dedi.

800’e yakın camide Fetih Süresi okundu

Müftü Gündüz açıklamalarında ayrıca Bartın’da Zeytin Dalı Harekatı için tüm camilerde Fetih Süresi’nin okunduğunu da belirterek şöyle konuştu, “Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Afrin’e yönelik düzenlenen operasyonla ilgili İl Müftülüklerine mesaj gönderdi. Ülke genelinde 90 bin camide sabah ve yatsı namazlarında Fetih suresi okunup dua edilmesi istendi. Tabii mesaj gelir gelmez bizlerde din görevlilerimize gönderdik. İl merkez, ilçe ve belde camilerimizde dualar edildi. 800’e yakın camide bu güzel faaliyet yapıldı. Tabii milletimizin iç aleminde duygu çok önemli. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde hayırlı neticeyi beklemesi önemli.”dedi.

“Keşke bunlar olmasaydı”

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz açıklamalarında son olarak ise Müftü Yardımcısı Tahsin Ötgüç’ün istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

Müftü Gündüz şöyle konuştu, “  Müftü Yardımcısı ile ilgili sorunuza ne diyeceğimi bilemiyorum. Bunu anlatmak çok zor olsa gerek. Çünkü yaşamayınca bilinemiyor. Sayın Hocamızın her gitti yerde sıkıntı yaşadığını biliyoruz. En son Muş ilinden Bartın’a gönderdiler. Hocamızla ilgili Ankara’dan müfettiş geldi. Soruşturup bir rapor hazırladılar. Gelen müfettişlerin tespitleri sonucu Sayın Hocamızı vaizliğe indirdiler. Tabii hal böyle olunca Hocamız vaiz olarak emekli olmak yerine Müftü Yardımcısı olarak emekli olmayı tercih edip, emeklilik dilekçesi verdi. Biz kimsenin aleyhinde olmayız. Kinimiz olamaz. Keşke bunlar olmasaydı. Memleketi şurası. Ancak olmadı. Omuz omuza güzel görev yapsaydı bir yıl sonra beraber emekli olurduk. Ancak olmayınca olmuyor. Arkadaşımıza herhangi bir düşmanlığım olamaz. Bundan sonraki hayatı güzel olsun.

Serdivan Müftüsü Ömer Yay geliyor

Sakarya Serdivan Müftüsü Ömer Yay ilimize Müftü Yardımcısı olarak atandı. Şu anda gelecek olan hocamızın lojmanında bakım ve tamirat yapılıyor. Önümüzdeki günlerde Sayın Hocamız göreve başlayacak. Bildiğiniz gibi 2 Müftü Yardımcısı kadromuz var. Halen boş olan bir müftü yardımcısı kadromuzu doldurmak için de Ankara ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İşlerimizde noksanlık yok. Personelimiz Müftülük faaliyetlerini aksatmadan yürütüyorlar. Tabii iş yükünü paylaşma adına Müftü Yardımcılarımızın da göreve başlamasını isteriz.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin