Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, KENTİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA GELDİK”

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş CHP Amasra İlçe Yönetiminin istifası dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Karakaş düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “İlçe örgütümüzün eksik bilgilendirilmesi sonucu ortaya çıkan yanlış yorumlamaların bizleri üzdüğünü ve şaşırttığını söylemek isterim. Çünkü hepimiz aynı amaç uğruna çalışan bir ekibiz. Ülkemizin ve kentimizin aydınlığı için emek harcayan tüm partililer olarak üst yönetim birimlerinin aldığı bazı kararlar sonucu kırgınlıklarımız olabilir. Bu kırgınlıkların aday belirleme süreci ile sınırlı kalacağını düşündüğümüzden sürecin en kısa sürede toparlanacağına ve tüm örgütlerimizle birlikte halkımızla bütünleşerek başarıya odaklanacağımıza inancımız tamdır.”dedi.

Okunma: 2152

26.01.2019 11:21

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş CHP Amasra İlçe Yönetiminin istifa etmesi dolayısıyla parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Selim Karakaş düzenlediği basın toplantısında yanlış duyum ve bilgilendirmeler sonucunda bu tür olayların yaşandığını ifade ederek bu kırgınlıkların aday belirleme süreci ile sınırlı kalacağını ve ardından en kısa sürede toparlanıp başarıya odaklanacaklarını vurguladı.

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Partimizin Amasra Belediye Başkan adaylığı için birbirinden değerli, partimize ve Amasra'mıza hizmet etmeye gönüllü beş aday adayımız Amasra ilçe örgütümüze başvuruda bulunmuştur.

“Eksik ve hatalı bilgilendirilme söz konusu”

Aday belirleme sürecinde; Başta Amasra İlçe ve önceki dönem Bartın il örgütümüz yazılı ve sözlü görüşlerini ve yönetim kurulu kararlarını genel merkeze iletmişlerdir. Ardından, parti genel merkezimizin görevlendirmesi doğrultusunda genel başkan yardımcılarımızdan sayın Yunus Emre İlimize gelerek tüm aday adaylarımız ve örgüt yöneticilerimiz ile görüşmüştür. Yapılan görüşmeler sonucunda hazırlamış olduğu raporu Merkez Yönetim Kuruluna sunmuştur. Bu rapor ve talebimiz doğrultusunda Genel Merkez tarafından Amasra ilçemizde anket çalışması yapılmıştır. Tüm aday adaylarımızla Genel Merkezimizde tek tek görüşmüşür.

Ancak yapılan anket çalışmasının yorumlanmasına ilişkin, İlçe örgütümüzün ve üyelerimizin sadece duyumlara dayanan eksik ve hatalı bilgilendirilmesi söz konusudur. Yapılan anket çalışması, herhangi bir skora dayanmaksızın, adayın belirlemesine yönelik değil niteliksel bilgiler üzerinden yapıldıysa da, yapılan anketin yorumlanmasındaki farklılıklar hem örgütümüzde hem de kamuoyunda hassasiyetlere sebep olmuştur.

“Son söz Parti Meclisimize aittir”

Gerek Amasra İlçe Örgütü üyelerimizin gerekse tüm adaylarımızın partimiz için çalıştığı, gerek parti genel merkezi gerekse milletvekilimiz Aysu Bankoğlu tarafından gayet iyi bilinmektedir. Bu gerçeği kimse yadsıyamaz. Ancak bir adayda karar kılınması gerekliliği ve yapılan anketin detaylarını sonuçlandırma konusundaki son söz, hepinizin de bildiği gibi Parti Meclisimize aittir.

“İsimlerden önce "ilkeler" etrafında birleştiğimizi bir kez daha vurgulamak isterim”

Siyasetin bir bayrak yarışı olduğunu unutmadan partimiz ilkeleri etrafında toplanmış olan bizlerin isimlerden önce "ilkeler" etrafında birleştiğimizi bir kez daha vurgulamak isterim. Bizden önce ve bizden sonra parti kademelerinde yer alan herkesin bu işi büyük sorumlulukla yaptığını, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş tüm Bartınlı hemşehrilerimin bilmesini isterim. İlçe örgütümüzün eksik bilgilendirilmesi sonucu ortaya çıkan yanlış yorumlamaların bizleri üzdüğünü ve şaşırttığını söylemek isterim. Çünkü hepimiz aynı amaç uğruna çalışan bir ekibiz. Ülkemizin ve kentimizin aydınlığı için emek harcayan tüm partililer olarak üst yönetim birimlerinin aldığı bazı kararlar sonucu kırgınlıklarımız olabilir. Bu kırgınlıkların aday belirleme süreci ile sınırlı kalacağını düşündüğümüzden sürecin en kısa sürede toparlanacağına ve tüm örgütlerimizle birlikte halkımızla bütünleşerek başarıya odaklanacağımıza inancımız tamdır.

“Kendimiz için değil, kentimiz için çalışmaya…”

Tüm çalışmalarımızı, en iyi sonucu bulmak adına büyük bir içtenlikle yaptığımızın herkes tarafından bilinmesi bizler için çok önemlidir. Siyasette isimler değişebilir ancak parti olarak temsil ettiğimiz dünya görüşü değişmez.

Hizmet etmek, yurttaşlarımızın sesi olmak, güvenlerine layık bir çizgide çalışmak tüm adaylarımızın ve partili arkadaşlarımızın vazgeçilmezidir.

Tüm adaylarımız ve Parti örgütlerimiz adına; Yandaşa değil tüm yurtdaşlarımıza hizmet anlayışı ile Kendimiz için değil, kentimiz için çalışmaya geldiğimizin altını bir kez daha çizerken, tüm partili arkadaşlarıma ve Cumhuriyet Halk Partisine inanan ve gönül veren hemşehrilerimize saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin