Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KENT KONSEYİ TALEBİ MECLİS’E GELİYOR

Bartın Belediye Meclisi, 07 Aralık 2023 Perşembe günü saat 16.00’ da Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda toplanacak. Meclis gündeminde 22 dosya yer alırken geçtiğimiz ay Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, “Kent Konseyi Yönetmeliği’nin şehrimizde uygulanması ve Hayata geçmesi talebinin görüşülmesi.” Konulu dosya Meclis’e gelerek karara bağlanacak.

Okunma: 736

06.12.2023 13:02

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı 07 Aralık 2023 Perşembe günü saat 16.00’ da Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek. 22 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda yeni gündem maddelerinin aynı sıra Kasım Ayı Meclis Toplantısında komisyonlara havale edilen maddeler de görüşülecek. Meclis Toplantısında 15 yeni gündem maddesi bulunurken, 7 gündem maddesi de Kasım ayı toplantısında komisyonlara havale edilen maddeleri içeriyor.

Meclis toplantısında Kasım ayı Meclisi’nde Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, “Kent Konseyi Yönetmeliği’nin şehrimizde uygulanması ve Hayata geçmesi talebinin görüşülmesi.” Konulu dosya da Meclis gündemine gelerek karara bağlanacak.

Kent Konseyi nedir?

Kent konseyi, kentteki önemli aktörleri bir araya getiren bir platformdur. Kamu kurumlarının, sivil toplumun, meslek örgütlerinin, siyasi partilerin ve muhtarların temsilcileri, kent konseyinde bir araya gelir. Kent konseyi, her türden farklılığa açık olarak bir kentin büyük buluşma arenasıdır. Kent konseyinin temel işlevleri, kentteki çeşitli aktörlerden oluşan bileşenleri ve paydaşları ile kentteki sorunları ortak akılla tartışmak; farklı paydaşlar arasında uzlaşma ortamları sağlamak; kamu kurumları ile toplum kesimleri arasında yeni köprüler ve diyalog kanalları kurmak; demokratik katılımı geliştirmek ve sivil toplumu güçlendirmektir. Kent konseyi, kentte gönüllü dayanışmayı harekete geçiren bir kurumdur.

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin